Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Pēc Merilas Strīpas Zelta globusa runas Tramps nodēvē aktrisi par Hilarijas mīlētāju

Holivudas aktrise Merila Strīpa savā runā, saņemot “Zelta globusa” balvu par mūža ieguldījumu kinomākslā, kritizēja jaunievēlēto ASV prezidentu Donaldu Trampu, kurš vēlāk šo kritiku noraidīja, nodēvējot Strīpu par “Hilarijas mīlētāju”.

Lai gan ierasti Tramps, kurš ASV prezidenta amatā stāsies 20.janvārī, savas domas un viedokļus izsaka mikroemuāru vietnē “Twitter”, Strīpas runu viņš komentēja telefona sarunā ar laikrakstu “The New York Times”.

Viņš teica, ka nav redzējis Strīpas runu, tomēr atzina, ka “nav pārsteigts”, ka viņu kritizējuši “liberālie kinoļaudis”. 70 gadu vecais Tramps piebilda, ka pagājušajā vasarā Demokrātu partijas konventā Strīpa pieteica šīs partijas kandidāti Hilariju Klintoni, turklāt, kā norādīja Tramps, daudzi kinoaprindu pārstāvji atbalstīja demokrātu virzīto prezidenta amata kandidāti.

67 gadus vecā Strīpa savu “Zelta globusa” runu sāka ar norādi, ka ceremonija apvieno trīs pašlaik ASV nīstākās grupas – Holivudu, ārzemniekus un presi. Tā viņa netieši norādīja uz Trampa pausto kritiku slavenībām, migrantiem un presei, ko viņš nereti ir apsūdzējis melos un neobjektīvas informācijas izplatīšanā. “Zelta globusu” organizē Holivudas Ārzemju preses asociācija.

Strīpa uzskaitīja vairākas šābŗīža augstākā līmeņa Holivudas zvaigznes, kas ir dzimušas un augušās gan dažādos ASV štatos, gan citās pasaules vietās. Viņa piebilda, ka, izskaužot visus ārvalstniekus no Holivudas, ASV kinocitadele kļūs pamesta.

Atminoties aizgājušo gadu kinopasaulē, Strīpa, kas savā runā tā arī nenosauca Trampu vārdā, atzina, ka visvairāk viņu satrieca šovs, kuru sarīkoja “cilvēks, kurš lūdza tiesības sēdēt viscienījamākajā krēslā mūsu valstī, izsmejot žurnālistu ar īpašām vajadzībām”.

“Tas savā ziņā salauza manu sirdi, un es to redzēju, un es joprojām nespēju par to nedomāt, jo tā nebija filma, tā bija dzīves īstenība. Un šis instinkts pazemot, ja to parāda kāds, kurš runā no publiskas platformas, kāds, kurš ir ietekmīgs, tas iefiltrējas ikviena dzīvē, tas savā ziņā atļauj cilvēkiem rīkoties tāpat,” Strīpa stāstīja par savām emocijām pēc tam, kad Tramps izsmēja žurnālistu ar īpašām vajadzībām.

“Necieņa izraisa necieņu,” piebilda apbalvotā aktrise, uzsverot, ka “vardarbība izraisa vardarbību. Ja ietekmīgie izmanto savu statusu citu terorizēšanai, zaudētāji esam mēs visi”.

2015.gadā Tramps izsmēja “The New York Times” reportieri ar invaliditāti Seržu Kovaleski. Uzstājoties Dienvidkarolīnā, Tramps izsmēja žurnālistu par to, ka viņš ir mainījis savu attieksmi pret 2001.gada 11.septembra teroraktu notikumiem. Vēlāk gan Tramps noliedza, ka zobošanās notikusi Kovaleska slimības dēļ, bet gan tādēļ, ka žurnālists esot krasi mainījis savu pozīciju.

Daži konservatīvie analītiķi nekavējoties kritizēja Strīpu par politizēto runu, tomēr zālē viņa izpelnījās ovācijas.

(L)

(Visited 17 times, 1 visits today)
(Visited 17 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *