Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Pēc šķiršanās – tētis vien uz 13%

Tēva dienas ieskaņā, otrdien, 2017. gada 5. septembrī, plkst. 9:30 gudrā rajona Jaunā Teika koprades telpā Teikums nodibinājums Tēvi aicina medijus uz pētījuma prezentāciju, kurā sociālantropologs Klāvs Sedlenieks atklās pētījuma “Tētis uz 13 procentiem” rezultātus. Pētījumu finansējis nodibinājums Tēvi. Tā autori – sociālantropologi Klāvs Sedlenieks, Kristīne Rolle un Andris Saulītis.

Pētījums atbild uz jautājumu, kādi ir būtiskākie šķēršļi, ar kuriem sastopas tie šķirtie tēvi, kas ir motivēti būt līdzdalīgi bērna aprūpē un audzināšanā. “Tētis uz 13 procentiem” ir jau otrais pētījumu sērijā par tēva lomu Latvijā, kuru iniciators ir nodibinājums Tēvi. Pagājušajā gada pētījums atklāja vispārējo situāciju Latvijā, parādot, ka ģimenēs tēti ir galvenokārt palīgi un asistenti, savukārt galvenā teikšana par bērnu ģimenē ir mātēm.

“Sekojot iesīkstējušiem priekšstatiem par tēva un mātes lomu, zāģējam zaru, uz kura paši sēžam. Nelīdztiesīgā attieksme pārlieku noslogo sievietes, un nepamatoti noniecina vīriešus kā nederīgus, kad runa ir par bērna aprūpi. Lai jaunā paaudze augtu veselāka un veiksmīgāka, mums jāmeklē ceļi, kā arī pēc šķiršanās mudināt vecākus rūpes par bērnu dalīt uz pusēm,” uzsver nodibinājuma Tēvivadītāja Elīna Kļaviņa.

(Visited 6 times, 1 visits today)
(Visited 6 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *