Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Pēc teroraktiem Eiropā iedzīvotāji Latvijā prasa vairāk policistu ielās

Terorisma draudu līmenis Latvijā ir zems, un arī noziedzības līmenis ir zem vidējā, to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” norādīja Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis, gan atzīstot, ka pēc šajā gadā citviet Eiropā piedzīvotajiem asiņainajiem teroraktiem Latvijas sabiedrība vēlas, lai policistu ielās būtu vairāk.

Jautāts, kāpēc Latvija neseko Lietuvai, kur policisti pēc terora aktiem Parīzē ikdienas darbā izmanto automātiskos ieročus, VP šefs norādīja, ka Latvijā regulāri tiek sekots līdzi terorisma draudu un noziedzības līmenim. Terorisma draudi Latvijā ir zemi, arī noziedzības līmenis nav tāds, lai arī policistiem mūsu valstī ikdienas darbā vajadzētu izmantot automātiskos ieročus.

“Pašreiz neredzam, ka vajadzētu lietot automātiskos ieročus ikdienas darbā,” teica VP šefs, atzīstot, ka pēc šā gada sākumā citviet Eiropā notikušajiem teroraktiem cilvēku drošības izjūta mazinās un Latvijas iedzīvotāji vēlas, lai kārtībsargi kļūst redzamāki. “Ja pa ielu brauc policijas automašīna, cilvēks jau jūtas drošāk.”

Ķuzis gan norādīja, ka saistībā ar terorisma draudiem “vairāk ir stāsti un mīti – kas būs, ja būs”. “Mūsu uzdevums ir ieteikt, kā rīkoties dažādās situācijās,” teica Valsts policijas šefs. Ta kā policistu rindas diezvai būs iespējams palielināt, VP tiek strādāts, lai policisti būtu mobili un spējīgi pārorientēties, lai policisti uz ielām būtu vairāk redzami, kā arī to prasa sabiedrība.

VP šefs atzina, ka nākošā gada budžets ir balstīts uz iekšējās un ārējās drošības stiprināšanu, tostarp uz bruņojuma atjaunošanu. Tāpat nākamgad gaidāms likmsargu atalgojuma pieaugums – alga  pieaugs vidēji par 100 eiro “uz papīra”.

(Visited 56 times, 1 visits today)
(Visited 56 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *