Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Pēc Trampa stāšanās ASV prezidenta amatā Izraēla atsāk īstenot ebreju apmetņu būvniecības plānus

Izraēlas varasiestādes svētdien apstiprināja 566 ebreju kolonistu mājokļu būvniecību palestīniešu apdzīvotajā Austrumjeruzalemē, atsākot ebreju kolonistu apmetņu celtniecības plānu īstenošanu, kas bija atlikta, līdz ASV prezidenta amatā būs stājies izteikti proizraēliski noskaņotais Donalds Tramps.
Jeruzalemes mēra vietnieks Meirs Turgemans aģentūrai AFP pastāstīja, ka Jeruzalemes pašvaldības plānošanas komiteja, kuru viņš vada, apstiprinājusi 566 ebreju kolonistu mājokļu būvniecību Pisgatzeevas, Ramotas un Ramatšlomo apmetnēs Austrumjeruzalemē.
Turgemans sacīja, ka Austrumjeruzalemē iecerēts būvēt vēl 11 000 ebreju kolonistu mājokļus, lai gan viņš nevarēja nosaukt konkrētus termiņus, kad šie plāni varētu tikt īstenoti.
Vicemērs Turgemans atzina, ka ebreju apmetņu celtniecība pēc Trampa stāšanās ASV prezidenta amatā virzīsies uz priekšu daudz raitāk.
“Donaldam Trampam kļūstot par prezidentu, spēles noteikumi ir mainījušies,” teica vicemērs.
“Mūsu rokas vairs nav sasietas, kā tas bija [iepriekšējā ASV prezidenta] Baraka Obamas laikā. Tagad mēs beidzot varam būvēt [ebreju kolonistu apmetnes],” uzsvēra Turgemans.
Arī Jeruzalemes mērs Nirs Barkats pauda cerību, ka pēc Obamas prezidentūras beigām ebreju kolonistu apmetņu būvniecība atsāksies.
Tramps, kurš ASV prezidenta amatā stājās piektdien, ir solījis stingri atbalstīt Izraēlu, atzīt Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu un pārcelt ASV vēstniecību no Telavivas uz Jeruzalemi.

(L)

(Visited 19 times, 1 visits today)
(Visited 19 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *