Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Personas kodus ar atpazīstamiem dzimšanas datumiem izsniegs līdz 2017.gada 30.jūnijam

Personas kodus ar iekļautiem dzimšanas datiem izsniegs līdz 2017.gada 30.jūnijam liecina Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas atbalstītie grozījumi Iedzīvotāju reģistra likumā pirms galīgā lasījuma. Pēc 2017.gada 30.jūnija personas kodu aizstās ar identifikācijas numuru.

Izmaiņas paredz, ka persona, kurai līdz 2017.gada 30.jūnijam piešķirts personas kods, kura pirmie seši cipari norāda dzimšanas datumu, sākot no 2017.gada 1.jūlija varēs lūgt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi mainīt piešķirto personas kodu uz identifikācijas numuru. Iedzīvotājiem tas būs bezmaksas pakalpojums.

Patlaban personas kods sastāv no vienpadsmit cipariem. Pirmie seši norāda personas dzimšanas datumu, bet septītais – norāda gadsimtu – cipars «0» ir 19.gadsimts, «1» – 20.gadsimts, bet cipars «2» – 21.gadsimts. Ciparu skaits identifikācijas numurā būs tāds pats kā personas kodā.

Grozījumu autori arī norāda, ka, pamatojoties uz personas datu aizsardzības pamatprincipiem, ir jārada iespēja identificēt fiziskas personas ar citiem paņēmieniem, piemēram, lietojot tādus reģistrācijas vai identifikācijas numurus, kas nesatur dzimšanas datumu.

 

Pirmais Biznesa radio pēc TVNET/BNS (G)

(Visited 36 times, 1 visits today)
(Visited 36 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *