Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Pētījums: Skaista āriene var kaitēt nopietnām attiecībām

Varētu šķist, ka izskatīgiem cilvēkiem ir daudz vienkāršāka un labāka dzīve, taču jaunā pētījumā noskaidrojies, ka patiesībā skaista āriene var būt kā drauds attiecībās ar mīļoto cilvēku.

Hārvardas universitātes pētnieku veiktajā pētījumā atklājies, ka cilvēkiem ar skaistu ārieni ne īpaši labi veicas mīlestībā – pievilcīgiem cilvēkiem ir grūtības uzturēt ilgtermiņa attiecības. Cilvēkiem ar skaistu ārieni rodas daudz vairāk ārējo draudu, sniedzot lielākas izvēles iespējas.

Šī pētījuma ietvaros sievietēm tika lūgts novērtēt vairāk nekā 200 vīriešu pievilcību no fotogrāfijām, kuras uzņemtas pirms apmēram trīs dekādēm. Apkopojot datus, atklājās, ka vīriešiem, kurus sievietes bija novērtējušas kā pievilcīgākos, laulības bijušas īsākas nekā citiem.

Līdzīgi tika pētītas arī dažādas pasaules slavenības un viņu laulības. Atklājās, ka tās slavenības, kuras cilvēki uzskata par skaistākajām un pievilcīgākajām, vidēji savas laulības pārtraukušas daudz ātrāk nekā citas.

Izskatīgi cilvēki arī attiecību laikā izrāda interesi un izjūt pievilcību pret pretējo dzimumu, taču cilvēki, kuri tiek uzskatīti par mazāk pievilcīgiem, attiecību laikā to vairs nedara, secināts pētījumā.

«Pievilcība sniedz vairāk alternatīvas attiecību iespējas, kas sagādā grūtības pasargāt attiecības no ārējiem draudiem. Pārāk liela izvēle visticamāk nav labvēlīga ilgtermiņa attiecībām,» uzskata pētījuma direktore Kristīne Makelamsa (Christine Ma-Kellams).

(L)

(Visited 39 times, 1 visits today)
(Visited 39 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *