Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Pieaugot būvniecības apjomiem, lielākā aktivitāte sagaidāma Skanstes apkaimē

Eksperti prognozē būvniecības pieaugumu, lielāko ietekmi sagaidot no biroju centru attīstības Skanstes rajonā. Pašreizējās biroju platības ir nepietiekamas, atpaliekot no pēdējo gadu attīstības Viļņā un Tallinā. Paredzams, ka augošais biroju piedāvājums radīs lielu atsaucību gan ārzemju, gan vietējo kompāniju vidū.

Colliers International Latvia partneris un brokeru departamenta vadītājs Ēriks Bergmans norāda, ka Rīgā trūkst kvalitatīvu, mūsdienīgu biroja telpu un pēdējos gados attīstītāji bijuši piesardzīgi šādu projektu realizācijā. “Attīstītāji Latvijā piesardzīgi uzsāk jaunu biroju projektu realizāciju, salīdzinot ar to, kas jau kādu laiku notiek Viļņā un Tallinā. Taču redzam, ka nākamo piecu gadu laikā attīstītāji sāks būvniecību, tajā skaitā lielākā aktivitāte būs redzama tieši Skanstes apkaimē,” apgalvo Ēriks Bergmans.

Pēc viņa ieskatiem, Skanste apvieno sevī plusus, ko cilvēki meklē pilsētas centrā, kā arī plusus, kas ir pieejami nomaļākās pilsētas daļās. Šī apkaime ir labi pieejama, no Skanstes ir viegli aizbraukt uz visām pilsētas daļām. Turklāt tas ir visai jauns rajons, kur tiek būvētas biroju un dzīvojamās ēkas, sakārtota infrastruktūra, iekārtotas atpūtas zonas un plānots uzbūvēt Laikmetīgās mākslas muzeju un koncertu un konferenču centru.

Tā kā pašlaik Skanstē jau atrodas vairāku banku galvenie biroji, tad viena no jomām, kurām Skanste būtu piemērotāka, varētu būt finanšu industrija. Kā arī moderno tehnoloģiju uzņēmumiem, jo šo uzņēmumu darbinieki pārsvarā ir jauni cilvēki, kuriem patīk urbanizācija, viņi izmanto sabiedrisko transportu un šajā rajonā viss būtu sasniedzams ar kājām – gan sporta centrs, gan veikali. Turklāt tās varētu būt kompānijas, kuras pēdējo 10-15 gadu laikā nav mainījušas savu atrašanās vietu un kurām gribētos kaut ko jaunu, Skanste šajā ziņā varētu nodrošināt konkurētspējīgu piedāvājumu, uzskata Colliers International Latvia pārstāvis.

(L)

(Visited 17 times, 1 visits today)
(Visited 17 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *