Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Piedāvā pārveidot LR programmas ‘Pieci.lv’ un LR3

Latvijas Radio (LR) valdes locekle Sigita Roķe piedāvā mainīt radiostacijas LR5 (“Pieci.lv”) un LR3 “Klasika” programmu konceptus žurnālistiem pastāstīja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Ivars Āboliņš.
Viņš norādīja, ka Roķe padomei iesniegusi kopumā četrus LR turpmākās attīstības redzējuma variantus, tostarp viens no priekšlikumiem ir pozicionēt LR3 programmu “Klasika” kā kultūrai veltītu radio kanālu.

“Šobrīd ir izšķiroši svarīgi stiprināt latviešu valodu un Latvijas kultūru. Latvijas valsts atrodas hibrīdkara apstākļos un mums ir jādara viss, lai kultūra tiktu stiprināta un, manuprāt, šis piedāvājums, kas paredz LR3 programmu “Klasika” vairāk pārveidot un vairāk pozicionēt kā kultūras kanālu, ir ļoti pareizs,” sacīja Āboliņš.
Tāpat viens no Roķes piedāvātajiem priekšlikumiem ir padarīt “Pieci.lv” par Latvijas populārās mūzikas kanālu. “Šis kanāls ir jādefinē kā latviešu mūzikas kanāls. Tādējādi mēs gan aizsargāsim, gan saglabāsim, gan stiprināsim latviešu valodu, gan latviešu kultūras vērtības. Turklāt mēs radīsim ļoti spēcīgu un ļoti labu Latvijas mūzikas kanālu,” pauda NEPLP pārstāvis.

Viņš atzina, ka šie priekšlikumi sakrīt ar pašreizējo NEPLP redzējumu un par tiem plānots diskutēt gan LR, gan padomes ietvaros, uzsverot, ka padomei ir jāmaina sabiedriskais pasūtījums attiecībā uz “Pieci.lv”.

(L)

(Visited 23 times, 1 visits today)
(Visited 23 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *