Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Pirmajā vizītē Latvijā ierodas jaunā Igaunijas prezidente

Ceturtdien, 20. oktobrī, pirmajā darba vizītē Latvijā ieradīsies jaunā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, kuru Igaunijas parlaments apstiprināja amatā oktobra sākumā.

Kā pirmo valsti Kaljulaida izvēlējās apmeklēt Somiju, taču kā otro – Latviju.

„Igaunija un Latvija, protams, ir ļoti labas kaimiņvalstis, un ne velti jaunajai Igaunijas prezidentei viena no pirmajām vizītēm ir tieši uz Latviju,” norāda Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pārstāvis Jānis Siksnis.

„Abas valstis vieno kopīga vēsture, kopīgas vērtības un, protams, arī kopīgas nākotnes intereses un redzējums. No tādiem atsevišķiem tematiem noteikti būtu jāuzsver tas, ka abi prezidenti pārrunās starptautisko drošības situāciju. Protams, arī divpusējo, reģionālo sadarbību drošības jomā. Tāpat arī sadarbību enerģētikā, ekonomikā, kultūras jomā un citos tematos,” sacīja Siksnis.

Vizītes laikā Kaljulaida vakariņos kopā ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, savukārt piektdien notiks abu valstu prezidentu preses konference Rīgas pilī.

Kaljulaida par prezidenti kļuva 10.oktobrī pēc tam, kad jauno Igaunijas prezidentu neizdevās ievēlēt nedz parlamentam trijos balsojumos augusta beigās, nedz mēnesi vēlāk divos balsojumos elektoru kolēģijai, kurā ietilpst arī pašvaldību pārstāvji.

Starp spēcīgākajiem kandidātiem bija Igaunijas politikas smagsvars, bijušais eirokomisārs Sīms Kallass, kuru balojumā virzīja valdošā Reformu partija, kā arī sabiedrībā populārā Marina Kaljuranda, kura kandidēšanas dēļ atteicās no ārlietu ministra amata. Tomēr arī šie kandidāti nespēja iegūt nepieciešamo atbalstu.

(Visited 28 times, 1 visits today)
(Visited 28 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *