Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Policija par Imantas pedofila aizturēšanu

Pirmdienas rītā sabiedrība uzzināja, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicija ir aizturējusi personu, kura 2014.gada februārī, martā un oktobrī Imantā un Zasulaukā veica četrus seksuāla rakstura uzbrukumus mazgadīgām meitenēm. To pirmdien intervijā Latvijas Televīzijai apstiprināja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un norādīja, ka šoreiz iekšlietu struktūrām ir pārliecība, ka aizturēts tiešām ir Imantas pedofils, nevis kāda cita persona. Viņš arī izteica pateicību policijas darbiniekiem par paveikto darbu un uzsvēra, ka šis ir „skrupuloza policijas darba rezultāts”.

Pēcpusdienā Valsts policija rīkoja preses konferenci, lai detalizētāk informētu par attiecīgās personas aizturēšanu.

Lūk, ko teica Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs.

„Es gribu pateikties ikvienam, kas mums palīdzēja, nepalika vienaldzīgs pret šo noziegumu, ziņoja mums un ļāva atklāt arī virkni citu noziedzīgu nodarījumu. Atgādināšu, ka no pagājušā gada janvāra Rīgas pilsētas Kriminālpolicija tiešām strādāja pastiprinātā režīmā. Ne uz vienu mirkli darbs nebija apstājies. Tas prasīja mums ļoti lielus resursus. Un – tas ir vainagojies ar panākumiem.

Pagājušajā trešdienā mēs aizturējām uz aizdomu pamata par šo noziegumu izdarīšanu vienu personu. Tagad viennozīmīgi varam pateikt, ka viņš ir izdarījis šos četrus uzbrukumus, par ko mēs runājām pagājušo gadu un šogad – tas ir janvārī, martā un oktobrī. Es domāju, ka mēs varam pateikt arī to, ka DNS ir sakritis. Tas ir viņš, par ko mēs runājām pašā sākumā, ka agri vai vēlu šo noziedznieku mēs noķersim. Un tas mirklis ir atnācis. Gribu pateikt lielu paldies un gandarījumu arī tieši par Kriminālpolicijas darbinieku darbu ne tikai Rīgā, jo mēs pārbaudījām informāciju, kas ir arī ārpus mūsu reģiona: Latgalē, Vidzemē, Kurzemē.”

Piektdien presona tika aizturēta.

„Uz doto brīdi policijas rīcībā nav informācijas par to, ka viņš būtu ar kādam stāstījis vai dalījies informācijā par šiem noziegumiem, tādēļ pagaidām mēs viņa identitāti neatklāsim. Varu pateikt, ka viņš ir 20 gadu vecs jaunietis. Pirms tam viņš ir bijis nonācis policijas uzmanības redzes lokā par narkotiku lietošanu un sīku zādzību. Deklarētā dzīves vieta viņam ir ārpus Rīgas reģiona. Ar Imantu viņu saista viņa radu dzīves vietas un adreses.”

Žurnālisti interesējās, vai pusotrs gads – nav pārāk ilgs laiks. Andrejs Sozinovs tā nedomāja un skaidroja…

„Es neteikšu, ka seksuālo varmāku izskaitļošana, kāds viņš ir bijis, pusotra gada laikā – ka tas ir ilgi. Paskatieties uz citu valstu pieredzi, kur gadiem meklē un kur upuru skaits ir desmitiem.”

Loģiski, kas noticis šajās pāris dienās? Kādas ir aizturētē un izmeklētāju attiecības?

„Viņš sadarbojas ar izmeklēšanu, viņš sniedz liecības. Protams, mūs interesē, paši saprotiet, ļoti daudzas nianses. It sevišķi, kādēļ tas tā notika? Kā viņš izvēlējās savus upurus.

Viņš jau paskaidroja to, ka ilglaicīgi ir novērojis bērnu laukumus, sekojis arī citiem upuriem. Proti – tas viss, ko mēs runājām iepriekš, kad brīdinājām vecākus – tas tā arī ir.”

Valsts policija vērš uzmanību arī uz to, ka tagad tuvojas jaunais mācību gads, tādēļ vecākiem nevajadzētu atslābt ne uz mirkli, jo nav izslēgts, ka viena pedofila vietā varētu parādīties kāds cits.

Bet šajā konkrētajā gadījumā, runājot par iespējamo sodu, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis ir lakonisks.

„Šai personai tiek inkriminēta 160.panta 3. un 6.daļa. Šī atbildība ir no 10 līdz 20 gadiem vai mūža ieslodzījums.”

Iespējams, ka lieta līdz tiesai nonāks tikai nākamgad. Tomēr jau šodien mēs varam pateikties iekšlietu struktūru darbiniekiem par paveikto darbu un solīt, ka sekosim līdzi notikumu tālākai attīstībai.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(16:03, atkārtojums 20:20, 22:03)

(G)

(Visited 77 times, 1 visits today)
(Visited 77 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *