Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Polija sliekusies uz prokrievisku politiku, liecina valsts ĀM atslepenots dokuments

Polijas Ārlietu ministrija nodevusi atklātībai kādu atslepenotu 2008.gada dokumentu, kas liecinot, ka toreizējā valdība vēlējusies īstenot prokrievisku kursu, vēsta Polijas Radio.

Kā norādījis pašreizējais ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis, šis memorands iezīmējis kādreizējā premjerministra Donalda Tuska vadītās valdības “atteikšanos no proukrainiskas āpolitikas par labu prokrieviskai”.

Septiņas lapaspuses garo memorandu, kuru publicējusi aģentūra PAP, vīzējis toreizējais ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis un tas satur arī ar viņa roku rakstītas piezīmes.

Dokumentā, kas datēts ar 2008.gada 4.martu, teikts, ka “Krievijas ekspansijas iespējas politiskā un ekonomiskā ziņā, nemaz nerunājot par militārajām, ir pietiekami ierobežotas. Tās saduras ar nopietniem šķēršļiem tādās NVS valstīs kā Ukraina un Gruzija.”

Sikorskis, kas savas piezīmes parakstījis ar iniciāļiem “R.S.”, dokumenta malās izdarījis, piemēram, tādas atzīmes: “Ļoti laba lieta. Es piekrītu.” vai “Izmantošanai ceļa kartei.” Šis atzīmes ļauj arī secināt, ka dokuments iesniegts tālākai izskatīšanai premjerministram Tuskam, kas pārstāv tagad opozīcijā esošo centriski labējo partiju “Pilsoniskā platforma” (PO) un šobrīd ieņem Eiropadomes prezidenta amatu.

(L)

(Visited 11 times, 1 visits today)
(Visited 11 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *