Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Polijā tiesā par 200 miljonu eiro izkrāpšanu

Polijā sākusies tiesas prāva pret pāri, kas paveicis plašāko krāpniecības shēmu kopš sociālisma sabrukuma. Ģimene izkrāpusi ievērojamas summas no cilvēkiem, izveidojot uz aizdevumiem balstītu piramīdas shēmu. Lielākā daļa no tūkstošiem cietušo ir pensionāri. Daudzi no viņiem zaudējuši visus dzīves uzkrājumus.

Gandrīz 20 000 apkrāpto cilvēku 200 miljonu eiro vērtā piramīdas shēmā. Tik vērienīgs bijis nozieguma apjoms, kuru realizējuši divi cilvēki – Marčins un viņa sieva Kataržina, kuru uzvārdi tiek slēpti viņu pašu drošības dēļ.

Viņi kopā bija izveidojuši it kā investīciju uzņēmumu ar nosaukumu “Amber Gold”, kas ieguva naudu no saviem klientiem, apgalvojot, ka to investēs dārgmetālos un solot līdz pat 16% lielu peļņu gadā. Piramīdas shēmas darbojās  no 2009. līdz 2012. gadam un pašlaik izdevies atgūt tikai aptuveni trešdaļu no apgrozītajiem divsimt miljoniem eiro.

Tūkstošiem cilvēku, kas noticēja šai shēmai, tas nozīmējis dzīves iekrājumu zaudēšanu. Pāris tagad stājies tiesas priekšā Gdaņskā – tiesas procesa sākšanos gan aizkavēja ziņas par sprāgstvielu pie tiesas ēkas, kas vēlāk izrādījās nepatiesas, kā arī apsūdzētā atteikšanās atbildēt uz jebkādiem jautājumiem, tostarp tiem, kurus uzdeva viņa paša advokāts.

Pašreizējā konservatīvā valdība no partijas “Likums un Taisnīgums” kritizējusi savus priekšgājējus par “Amber Gold” krāpniecības neatklāšanu, ņemot vērā augstos investīciju procentus, kas ekonomisko procesu pazinējiem liktu raudzīties aizdomīgi uz šādām investīcijām. Turklāt apsūdzētais Marčins jau iepriekš bija nonācis tiesībsargājušo iestāžu uzmanības lokā. Tagad viņam un viņa sievai draud 15 gadu ilgs ieslodzījums.

(Visited 25 times, 1 visits today)
(Visited 25 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *