Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Premjers: KNAB sāktajā partiju finanšu lietā nav iesaistīti augsta līmeņa politiķi

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajā lietā par nelikumīgu partiju finansēšanu, saistībā ar kuru notika kratīšana Jūrmalas mēra, “zaļzemnieka” Gata Trukšņa kabinetā, nav iesaistītas augstā līmeņa politiskās personas, LTV “Rīta panorāmai” sacīja premjers Māris Kučinskis ( Zaļo un Zemnieku savienība).

Tuvojoties priekšvēlēšanu laikam, pašvaldības skatās pēc līdzekļiem, un tad parādījās arī lietā aizdomās turētais uzņēmējs Jūlijas Krūmiņš, skaidroja premjers.

Lieta saistīta ar vietvaru priekšvēlēšanu kampaņu finansējumu, un tajā nav saistītas liela politiskā līmeņa personas, norādīja premjers.

Viņš norādīja, ka nevajadzētu sabiezināt krāsas, un tagad jāsagaida izmeklēšanas rezultāti, paužot cerību, la šī lieta nav “KNAB šovs”. Premjers gan nedomā, ka šī lieta būtu saistīta ar vasara gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām; ja to arī varētu ar kaut ko saistīt, tad tas drīzāk būtu KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka pilnvaru beigām un jaunu konkursu uz biroja vadītāja amatu.

KNAB sāktajā lietā, saistībā ar kuru notika kratīšanas Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvja, Jūrmalas mēra Gata Trukšņa kabinetā un partijas “No sirds Latvijai” birojā, izmeklē iespējamu nelikumīgu partiju finansēšanas organizēšanu un pieņemšanu.

KNAB veica kratīšanu Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā. Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti un viņš tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlija Krūmiņš,  bijušais “Parex bankas” viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju “No sirds Latvijai” (NSL), un vēl kāda persona.

Lieta ir sākta par pārkāpumiem partiju finansēšanā.

Kratīšana notika arī NSL birojā. Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa.

(Visited 30 times, 1 visits today)
(Visited 30 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *