Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Prezidents mudina vairs nekavēties ar skolotāju algu reformu

Jaunais skolotāju atalgojuma modelis, ko izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un par ko mudina vēl diskutēt pedagogu arodbiedrība, ir jāvirza uz priekšu, bet kādas kļūdas tajā varēs labot vēlāk. Tā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējoņa uzstādījums ir tāds, ka ir jāpieņem lēmums par algu modeli, lai skolotājiem septembrī būtu skaidrs, cik viņi saņems par darbu. Tāpēc modelis ir jāvirza uz priekšu izskatīšanai valdībā.

IZM gan varēs arī vēlāk turpināt pieslīpēt kādas nianses algu reformā. Bet, ja atklāsies kādas kļūdas, valdība steidzamības kārtā varēs pieņemt nepieciešamās izmaiņas.

Prezidenst arī norādīja uz reformām izglītības un veselības nozarē, par kurām tiek daudz runāts, bet netiek pieņemti lēmumi. Tāpēc šobrīd, kad, viņaprāt, sagatavots pirmais nopietnais lēmums par skolotāju algu reformu, tas ir arī jāpieņem.

Turklāt Vējonis mudināja paturēt prātā, ka skolēnus skaits Latvijā samazinās, tāpēc ir kaut kas jādara ar  izglītības sistēmu un jādomā par skolu tīkla optimizāciju.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aprīlī prezentēja jaunu pedagogu atalgojuma modeli, informējot, ka skolotājiem  par pilno darba slodzi ļaušot saņemt par 62% jeb 200 – 300 eiro vairāk. Pašlaik skolotāju minimālā likme par slodzi ir 420 eiro.  Latvijas izglītības darbinieku arodbiedrība gan šos aprēķinus apšauba, norādot, ka 62% algu kāpumsnebūs nevienam skolotājam.

Jūnija vidū premjers norādīja, ka skolotāju algu reformai trūkst seši miljoni eiro, taču vēlāk 1,5 miljonus IZM izdevās ietaupīt, mainot reformas ieviešanas grafiku bērnudārzos. Pašlaik reformai trūkst 4,5 miljoni eiro, tomēr koalīcijas partijas vienojās jauno modeli virzīt skatīšanai valdībā.

Bet Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) kritizē, ka jaunajā modelī nav ņemti vērā tās priekšlikumi un mudina turpināt darbu pie tā. Savukārt izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (“Vienotība”) uzsver, ka ar jauno modeli ir jāvirzās uz priekšu.

(Visited 37 times, 1 visits today)
(Visited 37 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *