Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Prognozē, ka Turcijas ekonomika Krievijas krīzes dēļ zaudēšot 9 miljardus dolāru

Saspīlējums ar Krieviju var Turcijas ekonomikai izmaksāt deviņus miljardus dolāru (8,3 miljardus eiro) sliktākā gadījuma scenārijā ar «pilnīgi nekādām attiecībām», pirmdien paziņoja Turcijas premjerministra vietnieks Mehmets Šimšeks.

Maskava ir noteikusi vairākas ekonomiskās sankcijas pret Ankaru pēc tam, kad Turcijas gaisa spēki pie Sīrijas robežas 24.novembrī notrieca Krievijas bumbvedēju, izraisot lielāko krīzi starp abām valstīm kopš Aukstā kara.

«Sliktā gadījuma scenārijā, kurā ar Krieviju nebūtu pilnīgi nekādas attiecības, mēs runājam par zaudējumiem deviņu miljardu dolāru apmērā,» televīzijas kanālam NTV norādīja Šimšeks.

Viņš piebilda, ka pašreizējā saspīlētā situācija Turcijas iekšzemes kopproduktu (IKP), visticamāk, samazinās par 0,3-0,4 procentpunktiem.

Krievijas noteiktās sankcijas ietver atsevišķu Turcijas pārtikas produktu importa aizliegumu un čarterlidojumu aizliegšanu uz Turciju.

Šimšeks skaidro, ka ievērojami samazinājies arī Krievijas tūristu skaits Turcijā un būvniecības līgumu skaits ar Krievijas uzņēmumiem.

 

Pirmais Biznesa radio pēc TVNET/LETA/AFP (G)

(Visited 45 times, 1 visits today)
(Visited 45 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *