Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Publiskoti 2017. gada pasaules konkurētspējas pētījuma rezultāti

Lozannā, Šveicē, paziņoti Pasaules konkurētspējas ziņojuma jaunākie rezultāti. Saskaņā ar tiem, pirmās trīs vietas pasaules konkurētspējīgāko valstu reitingā attiecīgi ieņem Honkonga, Šveice un Singapūra, bet ASV šogad noslīdējušas no 3. uz 4. vietu. Pirmās 10 vietas konkurētspējīgāko valstu reitinga tabulā šogad ieņem: Honkonga, Šveice, Singapūra, ASV, Nīderlande, Īrija, Dānija, Luksemburga, Zviedrija un Apvienotie Arābu Emirāti.
Visstraujākais konkurētspējas pieaugums – par 15 vietām – ir bijis, Kazahstānai, kura pakāpusies no 47. uz 32. vietu.

Saskaņā ar IMD Pasaules konkurētspējas centra direktora prof. Arturo Brisa teikto: “Konkurētspējīgāko valstu reitingi ir ievērojami uzlabojušies tādās jomās, kas saistītas ar valdības un biznesa darbības efektivitāti, kā arī produktivitātes palielināšanos”.

“Valstis, kuru konkurētspēja ir palielinājusies, spējušas uzturēt biznesam labvēlīgu vidi, kas veicina ekonomikas atvērtību un produktivitāti. Piemēram, Ķīnas konkurētspējas reitings ir uzlabojies par septiņām vietām, pakāpjoties uz 18. vietu, pateicoties tās atvērtībai starptautiskajai tirdzniecībai. Tā vecina ekonomikas izaugsmi un valdības un biznesa darbības efektivitātes uzlabošanos.”

Vislielāko kritumu konkurētspējas reitingā (-11) piedzīvojusi Slovākijas Republika, kuras reitings noslīdējis no 40. uz 51. vietu, kam seko Turcija (-9), kura šogad ieņem 47. vietu un Itālija (-9) ar 44. vietu šajā gadā.

Vislabākie panākumi starp Eiropas valstīm ir bijuši Somijai (+5), kas šogad ieņem 15. vietu.

Katrs Pasaules konkurētspējas ziņojuma reitings ir balstīts uz vairāk nekā 340 dažādu kritēriju izvērtējumu, kas atvasināti no četriem svarīgākajiem faktoriem: ekonomiskie rādītāji; valdības efektivitāte, biznesa efektivitāte un infrastruktūra. Papildus statistikas un citiem rādītājiem pētījumā vērtētas arī 5400 biznesa vadītāju atbildes uz detalizētas aptaujas jautājumiem.

Latvija šā gada Pasaules konkurētspējas ziņojumā ierindota 40. vietā, noslīdot no savām pozīcijām par trijām vietām, salīdzinot ar 2016.gadu. Kaimiņvalsts Lietuva šogad ierindojas 33. vietā (30. vieta 2016.g.), bet Igaunija šogad ir pakāpusies no 31. vietas pagājušā gadā uz 30. vietu.

 

(Visited 10 times, 1 visits today)
(Visited 10 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *