Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Putins un Erdogans vienojas par tikšanos un sola atcelt sankcijas

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un viņa Turcijas kolēģis Režeps Tajips Erdogans telefoniskās pārrunās vienojās par klātienes tikšanos, paziņoja Turcijas prezidenta birojā.

Britu raidsabiedrība BBC vēsta, ka abu valstu līderi vienojās uzturēt kontaktus un arī klātienē tikties. Netiek gan precizēts, kad tieši šī tikšanās varētu.

Savukārt Putins pēc pārrunām ar Erdoganu solīja, ka Krievijas valdība sāks pārrunas ar Turciju par tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības atjaunošanu. Tāpat Kremlis plāno atcelt ierobežojumus attiecībā uz Krievijas tūrismu Turcijā.

“Tajā pašā laikā ir vēlams, lai Turcijas valdība spertu papildus soļu, kas vērsti uz Krievijas pilsoņu drošības stiprināšanu Turcijā,” norādīts Kremļa paziņojumā.

Vēstīts, ka Krievijas un Turcijas attiecības pasliktinājās pēc tam, kad Turcijas gaisa spēku lidmašīna pērn 24.novembrī Sīrijas robežas tuvumā notrieca Krievijas gaisa spēku iznīcinātāju, kas pārkāpis Turcijas gaisa telpu. Krievija apgalvoja, ka notriektais iznīcinātājs atradies Sīrijas teritorijā.

Incidents izraisīja asu Krievijas līderu nosodījumu un pat aicinājumus pārtraukt sadarbību ar Turciju. Krievijas prezidents parakstīja rīkojumu parspeciālu ekonomisko sankciju ieviešanu pret Turciju.

(Visited 28 times, 1 visits today)
(Visited 28 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *