Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

PVD trijās Daugavpils vidusskolās konstatē pārkāpumus ‘zaļā iepirkuma’ jomā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), veicot pārbaudes trijās Daugavpils vidusskolās, ir konstatējis vairāku komersantu pārkāpumus, piegādājot izglītības iestādēm “zaļā iepirkuma” prasībām neatbilstošus produktus, pavēstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa norādīja, ka uzņēmumi, kuri bija apņēmušies izglītības iestāžu audzēkņu ēdināšanā izmantot “zaļajam iepirkumam” atbilstošus pārtikas produktus, nereti tos aizstājuši ar neatbilstošiem produktiem. Tādējādi apkrāptas izglītības iestādes un pašvaldība, kas, maksājot par dārgāku un kvalitatīvāku produktu, saņēma lētāku un solītajai izcelsme neatbilstošu produktu.

Piemēram, SIA “Mežvidi”, kurai Daugavpils Centra vidusskolas audzēkņu ēdināšanā bija jāizmanto Latvijas izcelsmes un ar “Zaļo karotīti” marķēta cūkgaļa, to nereti aizstājusi ar Polijas izcelsmes cūkgaļu. Līdzīgi ar cūkgaļu rīkojusies arī SIA “Energo Help”, kas nodrošina ēdināšanu Daugavpils 15. vidusskolā. Savukārt SIA “Latgales Optima”, kura nodrošina ēdināšanas pakalpojumus Daugavpils 13. vidusskolā, Latvijas izcelsmes kāpostus aizstājusi ar Lietuvas izcelsmes kāpostiem, bet Latvijas izcelsmes, ar “Zaļo karotīti” marķēto makaronu vietā, izmantojusi citus makaronus.

(L)

(Visited 56 times, 1 visits today)
(Visited 56 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *