Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Reģionu izdzīvošanu noteiks ekonomikas izaugsme, liecina pētījums

Augstāks iekšzemes kopprodukta (IKP) pieauguma temps turpmākajos desmit gados varētu būtiski palēnināt Latvijas iekšējo migrāciju. Piemēram, 5% IKP izaugsmes gadījumā 2030. gadā reģionos būs par gandrīz 50 000 cilvēku vairāk, nekā tas būtu pie patlaban esošās 3% izaugsmes prognozes, liecina domnīcas “Certus” sagatavotā jaunākā demogrāfiskā prognoze.
2016. gadā iedzīvotāju skaits Latvijā bija 1,97 miljoni, tas ir, par 700 000 jeb 26% mazāk, salīdzinot ar 1990. gada Latvijas tautas skaitīšanas datiem, kad bija 2,67 miljoni iedzīvotāju. Vidēji iedzīvotāju skaits Latvijā samazinās par 74 cilvēkiem dienā un, salīdzinājumam, pasaules iedzīvotāju skaits turpina pieaugt par 76 miljoniem cilvēku gadā, bet vidējais dzīves ilgums attīstītajās valstīs pieaug par diviem gadiem ik desmit gadus jeb par piecām stundām ik dienu.

“Cilvēku vēlme pamest Latviju vai palikt šeit ir atkarīga no ienākumu līmeņa Latvijā kopumā, salīdzinot ar ienākumiem citās Eiropas Savienības (ES) valstīs. Savukārt Latvijas reģionu nākotne un demogrāfija ir atkarīga no ienākumu starpības starp Rīgu un reģioniem,” diskusijā uzsvēra domnīcas “Certus” vadītājs Vjačeslavs Dombrovskis.

(L)

(Visited 13 times, 1 visits today)
(Visited 13 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *