Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Rīgā atklāj starptautisku robotikas izstādi Robotu balle

Ceļojošajā izstādē varēs sastapt aptuveni 20 robottehnikas brīnumus, piedalīties meistarklasēs un izdzīvot virtuālo realitāti.
Pārsteidzošā tehnoloģiju izstāde “Robotu balle” Latvijā būs skatāma no 21. janvāra līdz 5. martam universālveikalā “Elkor Plaza” (Brīvības gatvē 201, Rīgā). Tās ekspozīciju veido roboti no dažādām pasaules valstīm, kas apvienoti projektā “Bal robotov”, un priecē apmeklētājus jau no 2014. gada.
Izstādes kolekciju veido robotikas sasniegumi no visas pasaules – Lielbritānijas, Kanādas, ASV, Francijas, Šveices, Vācijas, Japānas, Slovēnijas, Jaunzēlandes, Korejas, Singapūras un Krievijas. Roboti tiek izmantoti dažādās biznesa, sociālo pakalpojumu, izglītības, sporta, veselības aprūpes un izklaides jomās.
Piemēram, Latvijā ir apskatāms Ginesa rekordu grāmatā iekļuvušais robots ronītis Paro, kas nosaukts par ārstnieciskāko robotu pasaulē. Izstrādāts Japānā, tas jau vairākus gadus palīdz atveseļoties smagi slimiem bērniem un uzlabo noskaņojumu pacientiem ar psiholoģiskiem traucējumiem. Vēl viena izstādes zvaigzne ir cilvēkveidīgais Tespians, kas ir daļa no robotizētas teātra trupas Anglijā. Robots prot sazināties trīs valodās, koķetēt, dejot un citādi apburt savus viesus. Apmeklētājus priecēs un izglītos arī robotizēta mūziķu grupa, mehanizētas gleznas, robotu šovgrupa, mākslinieks un virkne citu pārsteidzošu personību. Izstādē redzamas ASV mākslinieka Ērika Džoinera gleznu reprodukcijas. Viņš guvis plašu atpazīstamību ar darbiem, kas atspoguļo robotus un virtuļus.
“Izstāde ir interaktīva. Robotus varēs ne tikai aplūkot, bet arī ar tiem aprunāties, fotografēties, izmēģināt dažādu to funkcionalitāti. Būs arī meistarklases un radošās nodarbības bērniem, kur varēs piedalīties dažādās meistarklasēs – konstruēt robotiņus, iemācīties programmēšanas pamatus no “StarIT”, izbaudīt virtuālo realitāti, kopā ar vecākiem veidot robotu galvas un iejusties robota tēlā, kā arī veidot dažādas figūras no filca kopā ar projekta “POGOkids” autoru Rodionu Zeneviču,” stāsta projekta “Robotu balle” vadītāja Latvijā Inga Kadeka.

(L)

(Visited 44 times, 1 visits today)
(Visited 44 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *