Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Rīgu sasniedz vēl viens Uber klons – igauņu Taxigo

Igaunijas taksometru aplikācija Taxigo tuvākajos mēnešos uzsāks aktīvu paplašināšanos uz ārvalstu tirgiem, sagatavošanās darbi šobrīd notiek septiņos tirgos. Sākot ar pagājušo nedēļu, simtiem taksometru vadītāju no trim taksometru firmām savus pakalpojumus piedāvās aplikācijā Taxigo. Vēl trīs taksometru firmās notiek apmācība, līdz jūnijam taksometru skaits palielināsies līdz 300, un līdz gada beigām Taxigo cer sev pievienot jau 1000 Rīgas taksometru, atzīmēja Taxigo dibinātājs un vadītājs Eduards Dubrovskis (Eduard Dubrovski).

„Lēnām un līdz šim bez investoru palīdzības esam panākuši, ka Taxigo aplikācija ir starptautiski konkurētspējīga. Sākot ar šī gada sākumu mums ir arī visplašākais apmaksas veidu piedāvājums, kopā pieci dažādi apmaksas veidi. Tā kā taksometru tirgū līdz šim ir tikai divu veidu aplikācijas: vienas ir t. s. Uber kloni, kas būtībā ir atsevišķu taksometru firmu pielāgoti, un, no otras puses, ir taksometru firmu pašu veidotas aplikācijas ar ierobežotām iespējām. Pēdējos mēnešos esam saņēmuši daudz sadarbības piedāvājumu no dažādu valstu taksometru uzņēmumiem, sākot ar Gruziju un līdz pat Āfrikas valstīm. Pārrunās par sadarbību vistālāk esam nonākuši Rīgā, kur kopš šodienas mums pievienojas piecas taksometru firmas ar kopā vairāk nekā 300 taksometriem,” paskaidroja Eduards Dubrovskis. „Daļa ir jau gatava uzsākt braucienus, daļu vēl apmācām”.

Klients pasūtot redz taksometru attēlus un cenas

Atšķirībā no Uber un Taxify aplikācijām, kas arī darbojas Rīgā, Taxigo informē tikai par licencētajiem oficiālajiem taksometriem, piedāvājot viņiem platformu, kurā ikvienai taksometru firmai saglabājas sava identitāte un savas cenas. „Mūsu biznesa modelis ir palīdzēt taksometru firmām augt un atrast jaunus klientus, nevis atņemt tām tirgu. Tādēļ mūsu aplikācijā vienmēr ir redzami automobiļu attēli, kā arī firmas nosaukums un cenas. Vai arī, kas organizē pārvadājumu un kas atbild. Tuvākajā nākotnē taksometra pasūtītājs jau pirms brauciena varēs redzēt arī informāciju par vadītāju, kurš brauc viņu apkalpot. Ticam, ka klientiem patīk maksimāls caurspīdīgums, tas arī padara braucienu taksometrā drošāku”.

Taxigo nediktē firmām ne cenas, ne kvalitāti, ne arī apmaksas veidus, bet gan klientiem aplikācijā ataino salīdzinošo informāciju. „Mēs neesam taksometru firma, mēs ikvienam licencētam vadītājam un taksometru firmai ļaujam pašiem veidot savu biznesu. Dažas firmas ir novatoriskākas, un dažas vairāk stagnē, daļa ļoti kontrolē vadītāju apkalpošanas kvalitāti, daļa to nedara nemaz. Taču mēs kā platforma tajā neiejaucamies, tikai ļaujam gan firmām, gan patērētājiem pašiem veidot savas izvēles, ticot, ka ilgstošā perspektīvā tas ir vispareizākais veids,” piebilda Dubrovskis. „Līdz šim mēs arī neesam nodarbojušies ar agresīvu mārketingu, klientu vidū izplatoties drīzāk uz ieteikumu pamata — apm. 2000—3000 lejupielāžu mēnesī”.

Taksometru aplikācija Taxigo, kas darbību uzsāka 2015. gadā, uzskata, ka šobrīd ir kļuvusi par Igaunijas lielāko taksometru aplikāciju, kurā ir apvienoti vairāk nekā 2000 Igaunijas taksometru no 50 taksometru firmām. Ar Taxigo sistēmas starpniecību Igaunijā vienā mēnesī veic vidēji 150 000 braucienu taksometrā.

(L)

(Visited 8 times, 1 visits today)
(Visited 8 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *