Именины:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Krievijā sāk iznīcināt «slikto valstu» pārtikas produktus

6.augustā sākas Krievijā ievedamo ar sankcijām aplikto produktu iznīcināšana, ziņo kaimiņvalsts informācijas dienesti. Dekrētu par šādām darbībām 29.jūlijā parakstīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.  Preces,  uz kurām attiecas Krievijas noteiktais pārtikas embargo, uzdots likvidēt Federālajam muitas dienestam, Krievijas Lauksaimniecības produkcijas uzraudzības dienestam  (Россельхознадзор) un Krievijas patēriņa preču uzraudzības dienestam (Роспотребнадзор).

Valdības ierosme izsaukusi arī sabiedrības protestu, un petīciju pret šo dekrētu interneta vietnē change.org parakstījuši vairāk nekā 148 000 cilvēku, aicinot sankciju produktus nodot nabagiem. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs teica medijiem, ka prezidents ir lietas kursā par apspriešanas atbalsi.  Radiostacijai «Говорит Москва» Krievijas Lauksaimniecības produkcijas uzraudzības dienesta vadītāja palīgs Aleksejs Aleksejenko teica, ka Muitas dienestam un viņa pārstāvētajam dienestam galvenais uzdevums ir ievešanai aizliegto pārtikas produktu atklāšana uz robežas, bet Krievijas patēriņa preču uzraudzības dienests nodarbosies ar sankciju produktu uzmeklēšanu veikalos.

Tirgotāji apgalvo, ka sankciju produktu plauktos vairs nav, bet Krievijas ražotāji uzstāj, ka Eiropas produkti tik un tā nonāk veikalos.

Krievijas patēriņa preču uzraudzības dienests informē, ka aizliegtā augu izcelsmes tiks izvesta uz poligoniem. Gaļas un piena produkti tiks iznīcināti, tos sadedzinot, jo tā ir augsta bioloģiska riska produkcija.

1408891833_019_2

Krievijā arī vairojas sašutums par sankciju produktu iznīcināšanu lietderīgas izmantošanas vietā. Nacionālās gaļas asociācijas prezidents Sergejs Jušins izteicies, ka Krievija varētu realizēt konfiscētās sankciju preces atklātā tirgū, nevis iznīcināt tās.

Pirmais Biznesa radio, pēc ziņu dienestu vēstīm/Foto: Polski Newsweek un pikabu.ru       (A)

(Visited 102 times, 1 visits today)
(Visited 102 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *