Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Saeimā lemts…

Saeima ceturtdien piekrita 80 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanai lidsabiedrībai “airBaltic”. Lēmums paredz atļaut finanšu ministram atbilstoši valdības lēmumam palielināt apropriāciju Satiksmes ministrijai līdz 80 miljoniem eiro “airBaltic” pamatkapitāla palielināšanai pēc akcionāra līguma parakstīšanas. Darījumam nebūšot negatīvas ietekmes uz vispārējās valdības budžeta bilanci.

Vienlaikus Saeimas lēmums paredz, ka “airBaltic” un tās meitassabiedrības nedrīkst iegādāties, nomāt vai jebkādā citā veidā izmantot produkciju no to valstu militāri rūpnieciskajiem kompleksiem un ar tiem tieši vai netieši saistītiem uzņēmumiem, kuri pakļauti Eiropas Savienības vai starptautiskajām sankcijām, kurām pievienojusies Latvija.

Saeima ceturtdien atbalstīja lēmumu no šā gada parlamenta budžeta 4 miljonus eiro novirzīt uz 2015.gada valsts budžeta līdzekļu sadaļu neparedzētiem gadījumiem.

Daļa no šīs summas veidojusies objektīvu iemeslu dēļ, jo šogad nav bijis iespējams segt visus ar vienas Saeimas ēkas renovāciju saistītos izdevumus. Tāpat līdzekļi ieekonomēti no prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē paredzētā finansējuma.

Saeima otrajā lasījumā pieņēma grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz uzlabot noziedzīgos nodarījumos cietušo personu aizsardzību. Līdz ar to tiek ieviesta Eiropas Savienības direktīva, visās dalībvalstīs paredzot cietušajām personām vienotu minimālo garantiju līmeni.

Kriminālprocesa likumā paredzēts ieviest īpaši aizsargājamā cietušā jēdzienu nepilngadīgajiem, dzimumnoziedznieku un cilvēktirdzniecības upuriem, personām, kas cietušas no vardarbības ģimenē, kā arī vairākām citām personu grupām.

Kriminālprocesā paredzēts ieviest līdz šim nebijušu principu, ka īpaši aizsargājamiem cietušajiem ir tiesības lūgt un saņemt informāciju par apcietinātās vai notiesātās personas, kura radījusi viņam kaitējumu, atbrīvošanu vai izbēgšanu no ieslodzījuma.

Saeima nolēma pagarināt Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīru līdzdalību NATO vadītajā operācijā Afganistānā līdz 2016.gada 31.decembrim.

Pērn septembrī NATO samita laikā Velsā dalībvalstis vienojās par ilgtermiņa apņemšanos turpināt atbalstu Afganistānai, NATO lomu šajā valstī mainot no kaujas operāciju īstenošanas uz padomu sniegšanu afgāņu spēkiem un to apmācību.

Grozījumi Militārā dienesta likumā paredz, ka Nacionālie bruņotie spēki no 2016.gada janvāra pilnībā pārņems rekrutēšanas funkciju.

Līdz šim rekrutēšanu un atlasi veica gan Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs, gan arī Nacionālie bruņotie spēki. Līdz ar izmaiņām rekrutēšanas centrs mainīs nosaukumu. Turpmāk to sauks par Jaunsardzes un informācijas centru, un tas vairs neveiks rekrutēšanas un mācību funkciju, bet gan nodarbosies ar jaunsardzes darbību un sabiedrības informēšanas pasākumiem.

 

Uldis Štokmanis – 1.biznesa radio

(17:40, atkārtojums 20:07, 22:07)

(G)

(Visited 44 times, 1 visits today)
(Visited 44 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *