Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Saeima lēmusi…

Ceturtdien Saeima sanāca uz rudens sesijas noslēguma sēdi.

Tajā jau likumīgi un galīgi ir apstiprināts, ka no nākamā gada personas koda vietā mums piešķirs tā saukto identifikācijas numuru bez dzimšanas datuma norādīšanas, ko paredz Iedzīvotāju reģistra likuma grozījumi. Izmaiņas arī paredz, ka persona, kurai jau piešķirts personas kods, kura pirmie seši cipari norāda dzimšanas datumu, sākot no 1.jūlija varēs lūgt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi mainīt piešķirto personas kodu uz identifikācijas numuru. Iedzīvotājiem tas būs bezmaksas pakalpojums, bet personas koda nomaiņa nebūs obligāta.

Saeima bez izmaiņām atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kuru otrreizēju caurlūkošanu parlamentā prasīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Vienlaikus deputāti lēma uz gadu, līdz 2017.gada 1.janvārim, atliek spēkā stāšanās laiku normām par valodas lietojumu radiostacijās.

Saeimā atbalstīta jauna Patvēruma likuma redakcija, ar kuru ievieš Eiropas Savienības precizētās direktīvas prasības patvēruma jomā.

Lemjot par patvēruma meklētāju uzņemšanu Latvijā, būs nepieciešams Saeimas akcepts.

Tagad likums nosaka, ka nepilngadīgai personai, kurai piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss, jānodrošina izglītības ieguves iespējas valsts valodā. Tas pats attiecas arī uz nepilngadīgām personām, kurām piešķirta pagaidu aizsardzība.

Likumprojekts paredz izmaiņas attiecībā uz patvēruma meklētāju tiesību un pienākumu apjomu, atbildīgo institūciju pienākumiem, tostarp ieviešot iesnieguma izskatīšanu uz robežas.

Ssamazināts patvēruma meklētāju iespējamais aizturēšanas laiks no šī brīža septiņām līdz sešām diennaktīm. Likumprojekts nosaka arī īpašu iesnieguma izskatīšanas procedūru, lai nodrošinātu patvēruma procedūras efektivitāti situācijās, kad būtiski pieaudzis patvēruma meklētāju skaits. Tāpat izmaiņas paredzētas, lai novērstu patvēruma procedūras ļaunprātīgu izmantošanu.

Lai uzlabotu tūrisma nozares pārvaldību, Tūrisma likuma grozījumi nosaka, ka no 1.februāra tūrisma attīstības valsts politiku īstenos Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kurai pievienos Tūrisma attīstības valsts aģentūru. Likumprojekta autori kā galvenos pievienošanas ieguvumus min Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecību izmantošanu ārzemēs, tādējādi ceļot nozares statusu ārvalstīs, nozīmīgumu valstu sadarbībā un biznesa attiecību veidošanā, kā arī sinerģiju ar citām tautsaimniecības nozarēm.

Saeima ceturtdien nolēma šī gada rudens sesiju slēgt 22.decembrī, bet ziemas sesiju sākt pēc gadu mijas – 8.janvārī.

Saeimas sesiju starplaikā, ja nepieciešams, jebkurā brīdī, atbilstoši Saeimas Kārtības rullim, var sasaukt Saeimas ārkārtas sesiju.

 

Uldis Šrokmanis – 1.biznesa radio

(G)

(Visited 57 times, 1 visits today)
(Visited 57 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *