Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Saeima noraida «Saskaņas» iesniegto Šadurska demisijas pieprasījumu

Saeima ceturtdien, 27.oktobrī, noraidīja opozīcijas partijas “Saskaņa” iesniegto priekšlikumu izteikt neuzticību izglītības un zinātnes ministram Kārlis Šadurskim (“Vienotība”).

Par demisijas pieprasījumu balsoja 35 deputāti, pret  – 57.

“Saskaņas” deputāts Andrejs Elksniņš klāstīja, ka skolotāju algu reforma ir diskriminējoša, jo pretēji solītajam bērnudārzu algu pieaugumu valsts nenodrošināja, atstājot to uz pašvaldības pleciem, bet sistēmu nevienlīdzīgu padara algu atkarība no skolēnu skaita, kas turklāt dažādos reģionos noteikts dažāds.

Elksniņš arī kritizēja ministriju par to, ka savas patiesās algas skolotāji uzzināja, tikai tās saņemot.

Deputāts arī paziņoja, ka ministrs nav pildījis solījumus un valdības deklarācijā ierakstītās apņemšanās, bet tikai melojis, tāpēc aicināja atbalstīt viņa demisiju

Debatēs Šadurska darbība tika salīdzināta ar remontu Barona ielā Rīgā, kur remonts bija nepieciešams, bet veids, kā tas notika, nebija normāls.

Ministram arī atgādināja viņa izteikumus, ka nevienam skolotājam algai nevajadzētu samazināties, bet realitātē daudziem algas saruka.

Pozīcijas deputāti savukārt ministru aizstāvēja, piemēram, deputāts Vilnis Ķirsis algu samazinājumu Rīgas skolotājiem skaidroja ar “Saskaņas” vadītās Rīgas domes manipulācijām, pārdalot naudu starp skolām, lai turpinātu ierasti retoriku, ka “pie visa sliktā vainīga valdība, nevis Rīgas dome”.

Bet ekspremjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”) uzsvēra, ka Šadurskis ienesa nozarē papildu līdzekļus, un  aicināja ļaut ministram strādāt.

Arī Šadurskis uzrunā deputātiem atgādināja par papildu naudu nozarei un Rīgas domes “viltībām”, pārdalot naudu starp skolām. “Saskaņai” nerūp reformas izglītības jomā, bet tikai sava šefa Rīgas mēra Nila Ušakova mundiera gods, secināja ministrs.

Jau ziņots, ka līdz ar jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu pedagoguatalgojuma likme pieaugusi vidēji 558 jeb 72% Latvijas izglītības iestāžu. Šāds rādītājs vēl nenozīmē, ka 72% izglītības iestāžu visiem skolotājiem būtu algas pieaugums. Kādam var būt liels pieaugums, bet citam arī samazinājums.

Bet Rīgas dome apņēmusies vērsties Satversmes tiesā pret valdības akceptēto skolotāju algu modeli, kas, pēc galvaspilsētas vadības teiktā, novedīs pie algu samazinājuma daudziem Rīgas skolotājiem.

Valdība 5.jūlijā apstiprināja skolotāju atalgojuma reformas ieviešanu un algas palielināšanu pakāpeniski no šī gada 1.septembra. Reformas rezultātā minimālo atalgojumu par vienu pedagoģisko likmi palielinās no pašreizējiem 420 eiro līdz 680 eiro, taču vienlaikus tiek pārskatītas skolēnu un pedagogu skaitliskās proporcijas un pedagogu darba slodzes.

(Visited 26 times, 1 visits today)
(Visited 26 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *