Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Saeima pavirši vērtējusi teju 28 miljonu eiro sadali ‘deputātu kvotās’

“Deputātu kvotu” priekšlikumu izvērtēšanā Saeimas Budžeta un finanšu komisijā deputāti darbojušies kā “balsošanas mašīnas”, pietiekami neiedziļinoties katra priekšlikuma lietderībā, liecina 2016.gada novembrī domnīcas “Providus” un sabiedrības par atklātību “Delna” Saeimas monitoringa rezultāti.

Kā portālu “Delfi” informēja nevalstiskā organizācija “Delna”, paši “deputātu kvotu” priekšlikumu iesniedzēji bieži nebija ieradušies sēdē, lai pamatotu naudas piešķiršanas nepieciešamību. Iesniedzēju vietā finansējuma vajadzību pamatojuši frakciju kolēģi, nereti nespējot sniegt detalizētu skaidrojumu. Atsevišķos gadījumos deputāti aizbildinājušies ar pārlieku lielo dokumentu daudzumu, kuros grūti atrast nepieciešamo informāciju, taču uzstāja, ka pamatojums ir sagatavots un iesniegts.

Tāpat esot izskanējis aicinājums bez papildu argumentācijas “uzticēties Ministru kabinetam”, kurš esot priekšlikumus atbalstījis. Bez nopietna pamatojuma Saeimas dienaskārtībā iekļauti atsevišķi sīki priekšlikumi, piemēram, finansējuma piešķiršana konkrētiem remontdarbiem, ar saviem atklājumiem iepazīstina “Delna”.

(L)

(Visited 11 times, 1 visits today)
(Visited 11 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *