Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Saeima steidzami labo absurdo kārtību – pensijas invalīdiem vairs nekavēs

Novēloti veiktas ekspertīzes dēļ cilvēkiem ar invaliditāti vairs nebūs pārrāvumi pensijas saņemšanā, jo ekspertīžu komisijai būs tiesības pagarināt iepriekš piešķirto invaliditātes statusu uz pusgadu, kamēr cilvēks gaida ekspertīzes atzinumu. Šādus grozījumu Invaliditātes likumā steidzami atbalstīja Saeima pēc tam, kad LTV raidījums “Panorāma” izgaismoja problēmu ar pensiju kavēšanos.

Šādu iespēju Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) varēs izmantot gadījumos, kad ierobežotās kapacitātes dēļ apdraudēta invaliditātes pagarināšana likumā noteiktajā viena mēneša termiņā. Šāda pagaidu kārtība būs spēkā līdz 2018.gada beigām.

Līdz šim nepietiekamās kapacitātes dēļ ne visi lēmumi par invaliditātes pagarināšanu tika pieņemti mēneša laikā, kā to paredz likums.

Saskaņā ar Labklājības ministrijas datiem, 2016.gada pirmajā pusgadā 5098 jeb 14 procentus no visiem iesniegumiem VDEĀVK  skatījusi ilgāk par mēnesi.

Ziņots, ka lielu rezonansi sabiedrībā izraisīja Latvijas Televīzijas raidījuma “Panorāma” reportāža par invalīdi, kura ne savas vainas dēļ nolemta galējam trūkumam. Lai gan viņa visus dokumentus invaliditātes pagarināšanai iesniedza laikus, darbinieku trūkuma dēļ vairākus mēnešus dokumenti netika izskatīti, un viņa palikusi bez jebkādiem iztikas līdzekļiem.

Arī deputāti konstatēja, ka ekspertīžu skaits pēdējos gados ir būtiski palielinājies, bet ārstu skaits – samazinājies, un lietas krājas kaudzēs.

Tikmēr problēmas iekustinātāja Maija (vārds mainīts), kura bija vērsusies LTV, saņēmusi nepatīkamu ziņu no ekspertīžu komisijas – viņas invaliditātes grupa pazemināta, tātad arī pensija būs mazāka. Ekspertīžu komisijā gan noliedz, ka šāds lēmums sagatavots ar mērķi kundzei ieriebt, jo ekspertīze ir anonīma.

(Visited 33 times, 1 visits today)
(Visited 33 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *