Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Saeimas deputāti vienojas par ‘divlitreņu’ ēras galu

No 2020. gada 1. septembra plānots aizliegums pārdot alkoholu lielajās plastmasas pudelēs. Tas attieksies uz alu, sidru, kā arī alkoholiskajiem kokteiļiem, par to ceturtdien lēma Saeima.
Par grozījumiem balsoja 82 deputāti, savukārt pret balsoja divi deputāti un viens deputāts atturējās. Pret balsoja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) un deputāte Lolita Čigāne (V), savukārt atturējās deputāts Aleksejs Loskutovs (V).

Kā iepriekš informēja Saeimas preses dienestā, izstrādātie grozījumi paredz, ka alu, raudzētos un pārējos alkoholiskos dzērienus, kā arī starpproduktus no 2020. gada 1. septembra aizliegs pārdot plastmasas pudelēs, kuru tilpums pārsniedz puslitru, ja dzēriens ir stiprāks par 5,8 grādiem.

Tāpat šos dzērienus nedrīkstēs tirgot plastmasas pudelēs ar tilpumu virs viena litra, ja to stiprums nepārsniedz 5,8 grādus.

Ierobežojumi neattieksies uz stikla, keramikas, koka, metāla vai komplekso iepakojumu, kas sastāv no polimēra vai lamināta maisa, kas iepakots kartona kastē.

Aizliegums neattieksies uz gadījumiem, kad dzērienu tirgos ražošanas vietā vai ražotāja struktūrvienībā. Alus darītavās un to specializētajos veikalos izlejamā alus tirdzniecība būs atļauta arī plastmasas pudelēs.

(L)

(Visited 17 times, 1 visits today)
(Visited 17 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *