Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Sarkozī sola grozīt Francijas konstitūciju burkini aizliegšanai

Musulmaņu sieviešu peldkostīmi jeb burkini kļuvuši par tematu gaidāmajā Francijas prezidenta vēlēšanu cīņā. Bijušais Francijas prezidents Nikolā Sarkozī pirmdien, 29.augustā, solīja, ka, atkārtoti ievēlēts, viņš aizliegtu visās valsts pludmalēs nēsāt visu ķermeni sedzošos peldkostīmus.

Konservatīvais politiķis pagājušajā nedēļā jau solīja aizliegt burkini visā Francijas teritorija. Uzzinot, ka tas būtu nekonstucionāls, viņš pirmdien precizēja, sakot: “Es būtu gatavs grozīt konstitūciju. Mēs esam to grozījuši trīsdesmit reizes, tā nav problēma”.

Aptuveni 30 piejūras pilsētas pēdējā laikā aizliegušas savās pludmalēs nēsāt burkini, par to draudot ar sodiem. Vietām pašvaldības lēmums pārsūdzēts. Tā Francijas augstākā administratīvās tiesas instance – Valsts padome jauatcēlusi vienas pilsētas burkini aizliegumu.

Kā ziņots, tiesa lēma, ka aizliegums apdraud iedzīvotāju personīgo brīvību. To varasiestādēm ļauts ierobežot tikai gadījumos, kad tiek radīts pierādāms apdraudējums sabiedriskajai kārtībai, noradīja tiesa. Tās lēmumu apsveikusi starptautiskā cilvēktiesību organizācija “Amnesty International”, uzsverot, ka šie liegumi nekādā veidā nevairoja drošību un vienlaikus pazemoja burkini valkājošās sievietes.

Savukārt Nicas pilsētas administratīvā tiesa atzina, ka šis ierobežojums ir pamatots un samērīgs, lai pēc islāma ekstrēmistu sarīkotajiem terora aktiem Francijā novērstu iespējamos sabiedriskās kārtības traucējumus. Tā arī norādīja, ka burkini nēsāšana var aizskart citu ticību pārstāvjus vai neticīgos un var tikt uztverta kā provokācija.

Burkini aizliegumu bija ieviesis arī Francijas dienvidu kūrortpilsētas Kannumērs. Mērijā skaidroja, ka pludmales tērps, kas ārišķīgi parāda reliģisko piederību laikā, kad Francija un kulta vietas ir teroristu uzbrukumu mērķis, var radīt sabiedriskās kārtības traucējumu. Tostarp var izraisīt etniskus konfliktus vai paniku pūlī, un to ir nepieciešams novērst.

(Visited 25 times, 1 visits today)
(Visited 25 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *