Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Satversmes tiesā iesniegta prasība par valdes locekļu atbildību

1.decembrī, Satversmes tiesā iesniegta prasība par valdes locekļu personisko finansiālo atbildību par juridiskas personas nodokļu parādiem, ko sagatavojusi Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK).

LTRK veicis juridisko analīzi, kurā konstatēts, ka pirms gada veiktie grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām” iespējams neatbilst Satversmes 91., 92. un 105.pantiem, kā arī nesasniedz mērķi – negodprātīgu uzņēmēju izskaušanu un nodokļu parādu samazināšanās. “Tie, kuri vēlēsies shēmot un nemaksāt nodokļus, atradīs citus veidus, kā to darīt, tāpēcgodprātīgu uzņēmēju biedēšana ar sankcijām ir nevietā,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Lai arī Finanšu ministrija bija plānojusi, ka valsts, paredzot valdes locekļu personisko finansiālo atbildību par juridiskas personas nodokļu parādiem, iekasēs papildus vismaz septiņus miljonus eiro, faktiski nodokļu parādi ir tikai pieauguši, kas nozīmē, ka pieņemtie likuma grozījumi ne tikai ir pretrunā ar Satversmi, bet arī nedarbojas dzīvē.

Tāpat LTRK norāda, ka neskatoties uz to, ka norma neatbilst Satversmei un faktiski  ir radījusi pretēju efektu, arī nākamā gada budžeta projektā paredzēts iekasēt vairākus miljonus eiro par valdes locekļu atbildību. “Pirms gada jau brīdinājām, ka likuma izmaiņas nenesīs vēlamos rezultātus, tāpēc pieņemt tās ir bezjēdzīgi. Tieši tādu rezultātu pašreiz arī redzam,” saka J.Endziņš.

LTRK pateicas opozīcijas partijām “No Sirds Latvijai”, “Latvijas Reģionu Apvienība” un “Saskaņa”, par šīs iniciatīvas atbalstīšanu.

Arī šis ir viens no biznesa vides jautājumiem, kas tieši ietekmē uzņēmējdarbību, savukārt no tās ir atkarīga Latvijas iedzīvotaju labklājība.

 

Pirmais Biznesa radio pēc LTRK (G)

(Visited 67 times, 1 visits today)
(Visited 67 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *