Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Sestdien uz naftas ieguves platformas Azerbaidžānas ūdeņos gājuši bojā 32 strādnieki

Ugunsgrēkā uz naftas ieguves platformas Kaspijas jūrā Azerbaidžānas ūdeņos sestdien gājuši bojā 32 strādnieki, bet 42 izdevies izglābt, ziņo amatpersonas.

Azerbaidžānas valsts glābšanas dienests mēģina drošība nogādāt, iespējams, vairākus desmitus cilvēku, kas iesprostoti uz naftas platformas Kaspijas jūrā, kur sestdien vētras dēļ izcēlās ugunsgrēks.

Vētra ir sabojājusi gāzesvadu uz 10.platformu «Azeri-Čirak-Ginešli» naftas lauka dziļūdens daļā «Ginšeli» Kaspijas jūras dienvidos, paziņoja Azerbaidžānas valsts enerģētikas kompānija SOCAR.

Līdz šim tiek vēstīts par 32 izglābtajiem platformas darbiniekiem, bet netiek publiskots, cik cilvēku kopumā negadījuma laikā atradās uz platformas. Azerbaidžānas plašsaziņas līdzekļi, atsaucoties uz dažādiem avotiem, vēstīja, ka vētras lakā uz platformas strādāja vairāk nekā 60 cilvēku.

Ugunsgrēks turpinās sestdien, un tā dzēšanas darbus un darbinieku glābšanu apgrūtina sliktie laikapstākļi. Vēja ātrums platformas apkaimē sasniedz 37-38 metrus sekundē, bet viļņu augstums – desmit metru.

Latvijas prezidents un ārlietu ministrs izteicis līdzjūtību Azerbaidžānai.

 

Pirmais Biznesa radio pēc TVNET/LETA/REUTERS (G)

(Visited 39 times, 1 visits today)
(Visited 39 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *