Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

SIA pamatkapitāla izteikšana eiro

Straujiem soļiem tuvojas 30. jūnijs 2016. gads, lai sabiedrības paspētu iesniegt pamatkapitāla denomināciju Uzņēmumu reģistrā. Tas nozīmē, ka sabiedrībām pašām jāveic pamatkapitāla pārrēķins uz eiro, pretējā gadījumā pēc termiņa, sabiedrībai iesniedzot jebkādas izmaiņas Uzņēmumu reģistrā, būs nepieciešams  veikt pamatkapitāla denomināciju par maksu. Tas nozīmē, ka  valsts nodevas un publikācijas maksa būs jāveic pilnā apmērā. Lai izvairītos no liekām maksām, aicinām pamatkapitāla denomināciju veikt savlaicīgi.

Izsakot pamatkapitālu uz eiro, jāievēro daži noteikumi:

  • Ja sabiedrība nav iesniegusi notariāli apliecinātu dalībnieka reģistra nodalījumu, denominējot pamatkapitālu, tas ir jāizdara vienlaicīgi
  • Izsakot pamatkapitālu uz eiro, SIA daļas un nominālvērtība var būt izteikta vienīgi veselos skaitļos. Tas nozīmē, ka var veidoties atlikums, un atlikumu novirza sabiedrības dalībniekiem vai ieskaita rezervēs.
  • Uzņēmumu reģistra amatpersona var veikt notariālu paraksta apliecinājumu. Lai pieteiktos pie notāra, nepieciešams zvanīt pa tālruni 67031780
  • Valsts nodeva un publikācija nav jāmaksā, ja notiek tikai pamatkapitāla denomināciju.

Neskaidrības gadījumā pārejai uz eiro var zvanīt pa tālruni: 646220902 vai iegūt informāciju informatīvās kampaņas “Uzņēmēj, sakārto papīrus!” rīkotajos semināros.

Uzņēmumu reģistra mājas lapā ievietots eiro kalkulators, kas palīdzēs uzņēmējam izteikt pamatkapitālu uz eiro.

Par visu vairāk Jūs varat uzzināt www.ur.gov.lv vai sakartopapirus.ur.gov.lv

 

Pirmais Biznesa radio pēc LTRK (G)

(Visited 83 times, 1 visits today)
(Visited 83 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *