Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Sieviešu gājienā Vašingtonā pulcējas vairāki simti tūkstošu cilvēku

Vašingtonā sestdien sācies Sieviešu gājiens sieviešu tiesību aizstāvībai, pulcējot vairākus simtus tūkstošu cilvēku.
Metro stacijas sestdien bija ļaužu pārpildītas, cilvēkiem ar plakātiem un rozā cepurēm ar kaķa ausīm mēģinot nonākt pilsētas centrā.
Lai gan pasākuma organizatori sākotnēji prognozēja 200 tūkstošu cilvēku piedalīšanos gājienā, tagad tiek lēsts, ka dalībnieku skaits sasniegs vismaz pusmiljonu.
Gājiena organizatori ir stingri uzstājuši, ka nav noskaņoti pret jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu, tomēr gājiens notiek dienu pēc viņa inaugurācijas augstajā amatā, un daudzi no akcijas dalībniekiem norādīja, ka ielās izgājuši, lai paustu savus iebildumus pret Trampa politikas idejām raksturīgo “naida un nicinājuma platformu”.
Hilarija Klintone, kas prezidenta vēlēšanās novembrī zaudēja Trampam, ar ierakstu mikroemuāru vietnē “Twitter” pauda atbalstu demonstrantiem, kas gatavojās doties uz Balto namu.
“Paldies par jūsu pozīciju, izteikšanos un gājienu mūsu kopīgo vērtību vārdā,” rakstīja demokrātu kandidāte, kurai daudzi prognozēja uzvaru vēlēšanās, kas ļautu viņai kļūt par pirmo sievieti ASV prezidenta amatā. “Tas ir tikpat svarīgi, kā vienmēr. No sirds ticu, ka mēs vienmēr esam Spēcīgāki kopā,” viņa atgādināja savu priekšvēlēšanu kampaņas saukli.
Gājienā piedalās arī daudzas slavenības, piemēram, aktrise Skārleta Johansone un rakstnieks Maikls Mūrs.
Lai gan gājiena dalībnieku vidū pārsvarā ir sievietes, arī vīriešu viņu vidū netrūkst.

(L)

(Visited 22 times, 1 visits today)
(Visited 22 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *