Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Sievietes nebaidās no sociālā spiediena realizējot savu biznesu

Lai arī sievietēm Latvijā ir pozitīvāka attieksme pret uzņēmējdarbību nekā vīriešiem, tomēr tieši viņi ir apņēmīgāki savu plānu īstenošanā, noskaidrots septītajā Amway globālajā uzņēmējdarbības pētījumā AGER 2016.

Vienlaikus ir ievērojami pieaugusi sieviešu noturība pret sociālo spiedienu – pusi dāmu neatturētu tuvinieku iebildumi, realizējot mērķi par sava uzņēmuma dibināšanu.

Puse sieviešu Latvijā neļautu ģimenei un tuviniekiem atrunāt sevi no sapņa par biznesu, liecina AESI indekss, kas norāda vēlmi un gatavību uzsākt savu biznesu un noturību pret sociālo spiedienu. Salīdzinājumam – 2015. gadā noturīgas pret sociālo spiedienu bija vien trešdaļa sieviešu.
Tomēr pēdējā gada laikā samazinājies to sieviešu skaits, kas vēlētos (no 49% uz 43%) un būtu gatavas (no 40% uz 33%) uzsākt savu biznesu. Kopumā vīrieši atklāj daudz spēcīgāku apņēmību (55%) un augstāku pārliecību par savām spējām (49%).

Biznesā visiem spēles noteikumi ir vienādi – mums pieejama viena un tā pati informācija un izglītība, vienādi maksājam nodokļus un strādājam līdzvērtīgā tirgus situācijā. Tomēr jebkurai sievietei, iesaistoties uzņēmējdarbībā, ir jāpārliecinās par ģimenes atbalstu, tāpat ir svarīgi izvēlēties īsto laiku un sirdij tuvu darbošanās virzienu. Mūsdienās bizness ir savienojams ar ģimeni, un katrai, kurai tas liekas saistoši, ir vērts pamēģināt, iepriekš gan visu labi saplānojot, jo ģimene un bērni tomēr ir jāuzskata par primāriem, secina Ieva Treija, Gemoss īpašniece un valdes locekle.
Neatkarība no darbadevēja, iespēja piepildīt savas idejas un gūt papildu ienākumus ir galvenie iemesli, kāpēc sievietes Latvijā vēlētos dibināt savu uzņēmumu. Visvairāk – no 37% līdz 44% – pieaudzis to sieviešu skaits, kuras pievērstos biznesam, lai sevi pašrealizētu. Turklāt puse dāmu atzīst, ka justos ērti, ja būtu nepieciešams biznesam piesaistīt klientus, tā pierādot savu gatavību nākotnes nodarbinātības izaicinājumiem.

(L)

(Visited 14 times, 1 visits today)
(Visited 14 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *