Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Skolēnu skaits Lietuvā samazinājies gandrīz divas reizes

Bērnu skaits, kas mācās skolās, Lietuvā kopš 2000. gada ir samazinājies no 60 līdz 34 tūkstošiem. Arī skolu ir mazāk nekā iepriekš, it īpaši lauku apvidos, vēsta portāls BaltNews. Šis fakts ir saistāms ar Lietuvas depupulāciju – šajā ziņā Lietuva ir viena no pirmajām vietām Eiropas Savienībā.

Skolēnu skaita samazināšanās dēļ sarūk skolotāju algas. Tāpat kā Latvijā, arī Lietuvā pedagogi valdībai pieprasa palielināt algas – tomēr uz viņu streikiem varas orgāni nav reaģējuši. Skolotāji apgalvo, ka viņiem vairs nav izvēles un ir gatavi rīkot valsts mēroga streiku. To laikā daudzās skolās tiks atceltas mācības.

Premjerministrs Aļgirds Butkjavičus ir pārliecināts, ka Ministru kabinets izpilda visus savus solījumus. Premjers uzskata, ka vaina ir nekvalitatīvā vietējo pašvaldību darbā, jo skolas atrodas to vadībā. “Piemēram, Akmjanskas rajonā (Lietuvas ziemeļos) nopietni attiecās pret reorganizācijas programmu – tur nav noskaņojuma streikot un skolotāju algas ir lielākas nekā 900 eiro. Panevežas rajonā reformu ieviešana bija atstāta pašplūsmā – tur pedagogu vidējā alga ir nedaudz lielāka par 700 eiro un skolotāji ir gatavi protestēt,” šāda ir Butkjavičus atziņa.

2015. gada rudenī Lietuvā sākās masveida izglītības darbinieku streiki, tāpat kā Latvijā.

 

Pirmais Biznesa radio pēc eadaily.com (G)

(Visited 45 times, 1 visits today)
(Visited 45 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *