Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Sodīs par necienīgu himnas atveidojumu

Lai novērstu gadījumus, kad persona izrāda necieņu ne tikai pret Latvijas valsts himnu, bet arī pret tās atveidojumu, Ministru kabinets otrdien atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) izstrādātos grozījumus likumā “Par Latvijas valsts himnu”.
Latvijas valsts himna ir viens no valsts simboliem, un ikvienam ir pienākums izturēties pret to ar cieņu, lai vērtībām, kas ir Latvijas valsts pamatā, tiktu piešķirta pienācīga nozīme, uzsver TM.

Grozījumi aizstās Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā ietverto atbildību par klajas necieņas izrādīšanu valsts himnai.

Ministrija norādījusi, ka Latvijas valsts himna ir skaņdarbs, kura teksta un mūzikas aizsardzība ir nostiprināta likuma “Par Latvijas valsts himnu”.

Ja kāds no himnas veidojošajiem elementiem, piemēram, tās teksts ir atainots atsevišķi vai citādi nekā tas ir noteikts likumā, tad tas ir uzskatāms par Latvijas valsts himnas atveidojumu. Kā piemēru ministrija himnas atveidojumam min tās atskaņošanu citādā veidā vai tās atainošanu rakstveidā uz jebkādas virsmas, tostarp elektroniski.

(L)

(Visited 10 times, 1 visits today)
(Visited 10 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *