Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Šogad trīs skolās uzsākta īpaša graudu audzēšanas programma

Pēc AS “Rīgas Dzirnavnieks” iniciatīvas šogad trīs skolās uzsākta izglītojoša graudaugu audzēšanas programma. Tās ietvaros skolēni pie skolām audzē auzas un veic novērojumus. Šis ir jau otrais gads, kad skolās tiek īstenots šāds pētnieciskais projekts, kas ļauj skolēniem labāk iepazīt graudaugus.

Šogad programmā piedalās pamatskolas skolēni no trīs skolām, kas īsteno Ekoskolu programmu: Kuldīgas Alternatīvā sākumskola Padures filiāle, Valdemārpils vidusskola un Aizupes pamatskolas mazpulks “Ekopēdiņas”.

Graudu audzēšanas programmas mērķis ir izglītot bērnus par graudaugiem, to veselīgumu un lomu mūsu uzturā, kā arī, iesaistot pētnieciskā darbā, ļaut skolēniem iepazīt graudu audzēšanas tradīcijas. Bērni regulāri veiks pierakstus par auzu attīstību– novērtēs laikapstākļu ietekmi uz graudaugu augšanu, pētīs grauda veidošanās un gatavības procesu, kā arī noteiks tā vērtīgās īpašības.

Anita Berķe, AS “Rīgas Dzirnavnieks” pārstāve: “Doma par šo projektu radās kā turpinājums izglītojošajai Putras programmai skolās, kas jau kļuvusi par ikgadēju tradīciju un kurā piedalās ap 70 000 skolēnu. Bērniem tā ir iespēja labāk iepazīt graudu audzēšanas tradīcijas, graudu lomu uzturā un vēl vairāk novērtēt to vērtīgās īpašības. Gala rezultātā bērni iegūs vērtīgas atziņas par graudaugu attīstību, kas tiks izmantotas rudenī, izglītojot citas skolas. Šī projekta mērķis nav izaudzēt pēc iespējas lielākas apjoma ziņā auzas, bet gan interaktīva skolēnu iesaistīšanās un zināšanu gūšana.”

Uz doto brīdi visas skolas ar vietējo zemnieku saimniecību atbalstu ir apsējušas laukumu ar sēklām. Kuldīgas Alternatīvās sākumskolas Padures filiālei palīdzēja SIA “Amazone”, Valdemārpils vidusskolai – z/s “Vītoliņi”, bet Aizupes pamatskolai – z/s “Mežacīruļi”.

Pirmajā gadā pilotprojekta ietvaros auzas pie skolas audzēja Penkules pamatskolas mazpulcēni. Savukārt ar zemes sagatavošanu, apsēšanu un novākšanu skolēniem palīdzēja z/s “Straumēni” saimnieks Ivars Stanga.

Katru gadu ražotājs “Rīgas Dzirnavnieks” kopā ar Veselības ministriju, Valsts izglītības satura centru (VISC), Slimības profilakses un kontroles centru (SPKC) organizē Vislatvijas Putras programmu skolās, lai izglītotu bērnus par veselīgu uzturu un graudaugu lomu tajā, kā arī popularizētu putras pagatavošanas un ēšanas tradīcijas.

AS „Rīgas Dzirnavnieks” ir viens no lielākajiem graudu pārstrādātājiem Baltijā. Uzņēmums ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem „Hercogs”, „Herkuless” un „Īsta Saimniece”.

(L)

(Visited 11 times, 1 visits today)
(Visited 11 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *