Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Stokholmas šķīrējtiesa: Lietuva neatgūs no «Gazprom» pārmaksātos 1,4 miljardus eiro

Stokholmas starptautiskā šķīrējtiesa, kas izskatīja gandrīz četrus gadus ilgušo Lietuvas strīdu ar Krievijas gāzes koncernu «Gazprom» attiecībā uz aptuveni 1,4 miljardu eiro pārmaksu par Lietuvai piegādāto gāzi, nav atzinusi «Gazprom» pārkāpumus un līdz ar to Lietuva no «Gazprom» šo summu nevarēs atgūt, trešdien žurnālistiem paziņoja enerģētikas ministrs Roks Masjulis.

Viņš neslēpa, ka ir vīlies par šādu tiesas lēmumu.

Tiesas izdevumus būs jāsedz abām pusēm – katrai pa pusmiljonam eiro.

Prasību pret «Gazprom» par tirgus stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu starptautiskajā šķīrējtiesā Lietuva iesniedza 2012.gada oktobrī, iepriekšējās valdības laikā, norādot, ka laikā no 2004. līdz 2012.gadam valsts pārmaksājusi par gāzi, ko Krievijas  koncerns piegādājis par nepamatoti augstām cenām.

Kā tobrīd norādīja eksperti, runa ir arī par iespējamu precedentu – ja Lietuva uzvarētu, tās paraugam varētu sekot arī citas valstis.

Vēl vienu prasību pret Krievijas koncernu bija iesniegusi arī kompānija «Lietuvos dujos», bet šī prasība tika atsaukta, kad 2014.gadā ar «Gazprom» izdevās vienoties, ka gāzes cena tiks samazināta aptuveni par piekto daļu.

(S)

(Visited 34 times, 1 visits today)
(Visited 34 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *