Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Straujuma: Nezināju, ka politiķu algas kāpums būs tik straujš

Premjerei Laimdotai Straujumai („Vienotība”) valdības vadītāja, ministru, Saeimas komisiju un frakciju vadītāju un parlamentāro sekretāru algu kāpums bijis pārsteigums, jo tas bijis ļoti straujš.

Viņa otrdienas rītā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” atkārtoja, ka skolotāju streika dienā šāds atalgojuma kāpums bija neētisks. Turklāt, kā viņa apgalvoja, neko nav zinājusi par algas kāpuma kraso palielinājumu, jo ar priekšlikumu klajā nāca Saeimas Budžeta un finanšu komisija laikā, kad Straujuma bija Ķīnā.

„Ja atklāti, tad es nezināju, ka būs tāds pieaugums,” teica Straujuma. „Valdība jau sev nepaaugstināja algas (..) Skaidrs, ka kāpums bija vajadzīgs. Lēmumu pieņēma Saeimas Budžeta un finanšu komisija. Valdība ar tādu priekšlikumu nenāca,” viņa pauda un piebilda: „[Skolotāju] streika dienā tādu pieaugumu nevajadzēja”.

Jau ziņots, ka Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija sēdē 27.novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz palielināt algu Ministru prezidentam, parlamentārajiem sekretāriem un citām amatpersonām.

Likuma grozījumi, kas paredz no nākamā gada par 600 līdz 700 eiro palielināt atalgojumu Ministru prezidentam, ministriem, parlamentārajiem sekretāriem, kā arī Saeimas frakciju un komisiju vadītājiem, pirmdien atbalstīti galīgajā lasījumā.

 

Pirmais Biznesa radio pēc LSM (G)

(Visited 53 times, 1 visits today)
(Visited 53 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *