Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Straujuma: «Vienotība» nedrīkst atgrūst biedrus ar atšķirīgiem viedokļiem

Demisionējusī premjerministre Laimdota Straujuma (“Vienotība”)  uzskata, ka “Vienotība” nedrīkst atgrūst partijas biedrus, kuriem ir dažādi viedokļi, partijai ir jākļūst par komandu un jāspēj izvirzīt  savs premjera amata kandidāts.

Straujuma uzskata, ka “Vienotībai” jāizvirza savs kandidāts, un tad prezidentam būs tiesības izvēlēties, ja kandidāti būs vairāki.  Viņa arī nedomā, ka “Vienotība” zaudēja iespēju veidot valdību, un Zaļo un zemnieku savienību, kas grasās savu kandidātu nosaukt 28.decembrī,  var tikai apsveikt ar gatavību izvirzīt savu premjeru.

Atkāpusies premjere atzina -ir bēdīgi, ka partija, kas saņēma otro lielāko balsu skaitu, nevarēja visus četrus Saeimas darbības gadus noturēt valdību. Tāpēc partijai jādomā par “Vienotību” kā komandu, “nedrīkst atgrūst cilvēkus, kas domā citādi, ja šādi grūstīsies, “Vienotība” paliks ļoti šaura partija”.

“Mums jāmeklē iespējas visiem kopā iet uz priekšu,” sacīja Straujuma, atzīstot, ka šobrīd gan notiek šāda atgrūšana.

Jautāta, kas tad atgrūž citādi domājošos partijā, Straujuma pēc ilgākas pauzes sacīja:  “Ja komanda spēle un tai spēlē neveicas, un kapteinis iziet tribīnēs un saka, “tu esi sliktais, tu esi sliktais..” Vai šāda komanda var uzvarēt?”

Straujuma arī atzina, ka viedokļi frakcijā var atšķirties, bet “mēs esam ievēlēti 23 cilvēki” kā “Vienotība” un viedokļu atšķirība nenozīmē, ka tas cilvēks nevar būt partijā.

Frakcijā ir biedri, kas nav gatavi atbalstīt partijas līderi Solvitu Āboltiņu premjeres amatā vai arī gatavi viņu atbalstīt ar nosacījumiem. Kāds būs lēmums, izrietēs no otrdien vakarā paredzētās partijas frakcijas un valdes sēdes.

Jau vēstīts, ka 7.decembrī  Straujuma paziņoja par demisiju.   Kā iespējamā premjera amata kandidāte minēta “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa, betviņu neatbalsta koalīcijas partneri – Nacionālā apvienība. Savukārt Zaļo un zemnieku savienība plāno nosaukt savu kandidātu.

Prezidents aicināja partijas līdz gada beigām nākt ar priekšlikumiem par nākamo valdību un nosaukt premjera amata kandidātus.

Pašlaik valdošajai koalīcijai ir 61 no 100 Saeimas deputātu balsīm ( “Vienotībai” – 23, ZZS – 21, NA – 17).  No Reģionu apvienības ievēlēti 8 deputāti, bet Dainis Liepiņš nevar piedalīties Saeimas sēdes, jo ir apsūdzēts par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā. Partijai “No sirds Latvijai” ir 7 deputāti.

Savukārt lielākā frakcija ar 24 deputātiem ir opozīcijā esošā “Saskaņa”, ar kuru koalīcija kategoriski nav gatava sadarboties.

 

Pirmais Biznesa radio pēc LSM (G)

(Visited 69 times, 1 visits today)
(Visited 69 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *