Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Taifūnā «Soudelor» Taivānā un Ķīnā gājuši bojā 18 cilvēki

Taifūnā «Soudelor» Taivānā un Ķīnā gājuši bojā 18 cilvēki, svētdien paziņoja Taivānas un Ķīnas amatpersonas.Taivānā, kur taifūns plosījās piektdien un sestdien, gājuši bojā seši, bet ievainoti 379 cilvēki.

Taifūns Taivānā izraisījis zemes nogruvumus un nolauzis kokus, vietām bloķēti autoceļi, tika atcelti apmēram 500 avioreisu. Apmēram četri miljoni mājsaimniecību palika bez elektroapgādes un pusmiljonam no tām elektroapgāde vēl nav atjaunota.

Sestdien «Soudelor» sasniedza Ķīnas kontinentālo daļu. Taifūna spēks mazinās, un Ķīnas Valsts meteoroloģijas birojs prognozē, ka svētdien tā statuss tiks samazināts līdz tropiskai depresijai.

Ķīnas piekrastes provincē Džedzjanā taifūnā gājuši bojā 12 cilvēki un viens ievainots. Džedzjanā sagrautas 36 mājas un nodarīti postījumi 281 ēkai.

Fudzjaņas un Džedzjanas provincēs taifūna dēļ evakuēti apmēram 370 tūkstoši cilvēku. Tika pārtraukta elektroapgāde diviem miljoniem mājokļu un nodarīti postījumi lauksaimniecības platībām. Trīs lidostās atcelti visi avioreisi, informēja amatpersonas.

Taifūna radītie ekonomiskie zaudējumi Ķīnā tiek lēsti 248 miljonu juaņu (37 miljonu eiro) vērtībā.

Pirmais Biznesa radio pēc  Reuters/TVNET (G)

(Visited 59 times, 1 visits today)
(Visited 59 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *