Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Teju 53% iedzīvotāji Mātes dienas svinībām tērēja līdz 10 eiro

Lai apsveiktu savas māmiņas un vecmāmiņas Mātes dienā, vairāk nekā puse jeb 53% Latvijas iedzīvotāji plāno tērēt līdz 10 eiro, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Savukārt 28% respondentu svētkiem atvēlēs 11-20 eiro, 11% aptaujāto tērēs 21-30 eiro, vēl 5% iedzīvotāju atvēlē 31-40 eiro, bet 3% svētkiem iecerējuši tērēt vairāk nekā 41 eiro.

Lielākā daļa jeb 60% iedzīvotāju savas māmiņas sveiks ar ziediem un dāvanām, 18% aptaujāto iecerējuši kopīgu maltīti, 7% iedzīvotāju tikai piezvanīs, lai apsveiktu pa telefonu, 3% sūtīs apsveikuma kartītes, 2% iedzīvotāju kopā ar savām mammām dosies uz kādu svētku koncertu, bet 7% respondentu minēja citu variantu, piemēram, dosies ekskursijā vai sazināsies ar mammu Skype u.c. Tikai 3% iedzīvotāju neplāno svinēt Mātes dienu šogad.

“Lai gan Mātes diena ir svētdien, jau šobrīd “Maxima Latvija” veikalos varam novērot, ka iedzīvotāji aktīvāk iegādājas dažādus ziedus, saldumus un konditorejas izstrādājumus. Tas varētu būt saistīts ar to, ka gan skolās, gan bērnudārzos šonedēļ tiek organizēti Mātes dienas koncerti, kuros bērni sveic savas māmiņas un vecmāmiņas svētkos,” novērojumos dalās “Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Piecas reizes vairāk

“Maxima Latvija” veikalos šobrīd pieejami dažādi grieztie ziedi, kā rozes, neļķes, krizantēmas, tulpes, frēzijas, kā arī dažādi ziedi podiņos – rozes, krizantēmas, orhidejas, pavasara ziedu kompozīcijas, hortenzijas un citas.

Arī aptaujas dalībnieki norada, ka svētkiem izvēlēsies tulpes, narcises, rozes, krizantēmas, bet 25% respondentu dos priekšroku ziediem podiņos.

“Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka šajā nedēļas nogalē ievērojami, pat par piecām reizēm, salīdzinājumā ar līdzīgu nedēļas nogali, kad nav svētku, pieaug ziedu pārdošanas apjomi. Prognozēju, ka arī šogad tie varētu pieaugt piecas reizes. Visaktīvāk iedzīvotāji ziedus steigs iegādāties piektdien un sestdien, lai svētdien svētku rītā sveiktu māmiņas,” turpina Z.Kaktiņa.

“Interesanti, ka pēdējo gadu tendence liecina, ka pirms Mātes dienas iedzīvotāji arvien vairāk iegādājas dažādus puķu stādus. Šogad vispopulārākie ir rožu stādi, kuri ar savu ziedu krāšņumu piemājas dārzā māmiņas un vecmāmiņas priecēs daudz ilgāku laiku,” norāda Z.Kaktiņa.

(L)

(Visited 16 times, 1 visits today)
(Visited 16 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *