Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Tesla konkurents no Ķīnas būvēs rūpnīcu par 1,8 miljardiem dolāru

Ķīnas tehnoloģiju gigants LeEco plāno atvēlēt 12 miljardus juaņu (aptuveni 1,8 miljardus dolāru) jaunas rūpnīcas celtniecībai. Rūpnīcā ražos elektromobili, kas tiek uzskatīts par amerikāņu Tesla konkurentu.

Jaunā rūpnīca iekļausies vēl apjomīgākā projektā – Eco Experience Park kompleksā, kura kopējās izmaksas tiek lēstas 20 miljardu juaņu vērtībā (aptuveni 3 miljardi dolāru). Ar pilnu jaudu uzņēmums sāks strādāt 2018.gadā un varēs saražot līdz pat 400 000 elektromobiļu gadā.

Elektromobilis, ko Ķīnas kompānija plāno ražot jaunajā rūpnīcā, tiks izgatavots, balstoties uz šī gada aprīlī Šanhajas autoizstādē nodemonstrētā koncepta LeSee tehniskajām iestrādēm. Pagaidām par minēto konceptu zināms vien tas, ka automobilis būs apgādāts ar autonomās vadīšanas sistēmu un varēs sasniegt maksimālo ātrumu 210 km/h.

Korporācijas LeEco īpašnieks ir ķīniešu miljonārs Czja Juntins, kuram pieder arī amerikāņu elektromobiļu ražotājs Faraday Future. Par pirmo kompānijas projektu kļuva prototips FFZERO01, kura sērijveida versija varēs konkurēt ar Tesla Model S. Prototipa pamatā ir tehniskā platforma, ko kompānija vēlāk izmantos arī elektriskās piedziņas krosoveram.

(Visited 18 times, 1 visits today)
(Visited 18 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *