Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Tieslietu ministrija piedāvās iesaldēt kadastrālās vērtības uz diviem gadiem

Tieslietu ministrija (TM) tuvāko nedēļu laikā iesniegs izskatīšanai valdībā likumprojektu, kurš paredz iesaldēt kadastrālās vērtības uz diviem gadiem, trešdien Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē sacīja TM parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks.

“Kadastrālo vērtību bāzes trīs gadus nav mainījušās, bet tuvākajā laikā TM iesniegs likumprojektu, kas paredz tās iesaldēt vēl uz diviem gadiem. Valsts zemes dienestam TM ir uzdevusi gada laikā sakārtot kadastrālo vērtību aprēķināšanas metodiku, īpaši novēršot spekulatīvo darījumu ietekmi. Savukārt otra gada laikā kadastrālo vērtību bāzes tiks pārrēķinātas pēc jaunās metodikas,” sacīja Iesalnieks.

Viņš uzsvēra, ka patlaban problēmas rada tas, kā no šīs vērtības maksā nekustamā īpašuma nodokli (NĪN). “Īpaši zemei Pierīgā NĪN kļuvis nepanesams. Iesaldēšana uz diviem gadiem problēmu neatrisina, tikai to atliek, bet tas arī dod laiku izdomāt risinājumu,” skaidroja Iesalnieks.

TM ieskatā kadastrālo vērtību nozīme pie NĪN aprēķināšanas ir būtiski jāsamazina, norādīja Iesalnieks. “Maksājamais nodoklis nedrīkst tikt ļoti atšķirties, piemēram, Zilupē un Jūrmalā, kur tagad atšķirība ir 1500 reizes,” skaidroja Iesalnieks.

Viņš piebilda, ka viens no NĪN aprēķināšanas risinājumiem varētu būt, piemēram, fiksēts maksājums par kvadrātmetru plus neliels procents no kadastrālās vērtības – 0,1-0,2% apmērā nevis 1,5% kā tagad.

(L)

(Visited 35 times, 1 visits today)
(Visited 35 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *