Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Tikai 40% lietoto auto īpašnieku plānotās uzturēšanas izmaksas sakrīt ar reālajām

Kaut arī respondenti norāda, ka viens no būtiskākajiem iemesliem lietota auto iegādei ir tā zemākās uzturēšanas izmaksas, vien 40% gadījumu reālie tēriņi sakrīt ar plānotajiem – nelielam respondentu skaitam izdodas ietaupīt līdz 100 eiro no plānotajiem tēriņiem, savukārt trešdaļa respondentu auto uzturēšanai novirza līdz 500 eiro gadā vairāk, nekā bija ierēķinājuši. Tā liecina “Bigbank” sadarbībā ar auto ekspertu Normundu Avotiņu šī gada aprīlī veiktais pētījums “Lietoto automobiļu uzturēšanas izmaksas”.
“Jāatzīmē, ka vien 14% auto īpašnieku pirms auto iegādes rūpīgi izvērtē spēkrata stāvokli – pārbauda tā vēsturi pēc šasijas (VIN) numura un veic auto apskati servisā. Pārliecinošs vairākums veic tikai vizuālo apskati, kas arī var novest pie nepareizas potenciālo izmaksu aprēķināšanas. Saliekot kopā paredzamās izmaksas auto apkopei, braukšanas intensitāti un kredīta summu, potenciālais pircējs varēs ieraudzīt pilnu ainu un izšķirties starp vienu vai otru auto modeli,” stāsta “Bigbank AS” Latvijas filiāles vadītājs Artis Bērziņš.

Plānojot vidējās vai kompaktās klases auto iegādi, pircējam vidēji jārēķinās ar 586 eiro gadā, kas būs jānovirza auto apkopei. Kompaktās klases automobiļa uzturēšana īpašniekam izmaksās nedaudz mazāk – 554 eiro gadā, savukārt vidējās klases auto īpašniekam attiecīgi 618 eiro.

(L)

(Visited 18 times, 1 visits today)
(Visited 18 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *