Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Trampa tvīts kāpina spriedzi starp ASV un Vāciju

Pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps ierakstā mikroblogošanas vietnē “Twitter” Vācijas tirdzniecības un tēriņu politiku nosaucis par “ļoti sliktu”, pieaugusi spriedze abu valstu attiecībās, un Vācijas sociāldemokrātu līderis Martins Šulcs Trampu nosaucis par “Rietumu vērtību iznīcinātāju”, vēsta ziņu aģentūra “Reuters”.

Jau ziņots, ka svētdien Vācijas kanclere Angela Merkele paziņoja, ka Eiropa vairs nevar pilnībā paļauties uz saviem sabiedrotajiem – Lielbritāniju un ASV. Merkele gan uzsvēra, ka Vācija centīsies saglabāt labas attiecības ASV. “Laiki, kad mēs varējām pilnībā paļauties uz citiem līdz zināmai robežai ir beigušies,” svētdien Minhenē pauda kanclere, “to es piedzīvoju dažu pēdējo dienu laikā”.

Atbildot uz šiem Merkeles izteikumiem, Tramps tviterī nozākājis Vācijas tirdzniecības politiku un aizrādījis par maksājumiem NATO. “Mums ir milzīgs tirdzniecības deficīts ar Vāciju, plus viņi NATO un armijai maksā daudz mazāk nekā vajadzētu. Ļoti slikti ASV. Tas mainīsies,” tviterī solījis Tramps.

(L)

(Visited 13 times, 1 visits today)
(Visited 13 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *