Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Tramps ieskicē savu izolacionisma politiku un konsultantu komandu

Vadošais pretendents uz izvirzīšanu par ASV prezidenta kandidātu no Republikāņu partijas nekustamo īpašumu magnāts Donalds Tramps pirmdien ieskicēja savu izolacionisma politiku un savu konsultantu komandu, kurā ir enerģētikas nozares un radikāli ārpolitikas pārstāvji.

Tramps, kurš bija aicināts beidzot nosaukt savu ārpolitikas komandu, intervijā laikrakstam «The Washington Post» minēja apmēram pusduci cilvēku, kas gatavi ar savu reputāciju atbalstīt viņa kampaņu.

Lai gan daži no šiem siclēkiem asociējas ar bijušā prezidenta Džordža Buša jaunākā administrācijas Tuvo Austrumu avantūrismu,

Tramps radikāli atkāpās no ASV drošības saistībām ārvalstīs, atbalstot izolacionisma politiku.

«Es tiešām uzskatu, ka šodien ir atšķirīga pasaule, un

neuzskatu, ka mums turpmāk vajadzētu nodarboties ar nāciju veidošanu,» sacīja Tramps, noraidot Džordža Buša jaunākā politiku Irākā un Afganistānā.

«Es uzskatu par pierādītu, ka tā (politika) nedarbojas, un mūsu valsts tagad atšķiras no toreizējās. Mums ir 19 triljonu ASV dolāru parāds,» piebilda Tramps.

Viņš solīja attīstīt ASV armiju, bet sūtīt to uz mazāk vietām pasaulē nekā iepriekš.

Tramps pauda bažas par Ķīnas agresīvo nostāju Dienvidķīnas jūrā, kur Ķīnas spēki ceļ bāzes uz strīda rifiem un jaunizveidotām mākslīgām salām, bet sacīja, ka sabiedrotajām Dienvidkorejai un Japānai vajadzētu vairāk maksāt par ASV nodrošināto aizsardzību.

Runājot par Eiropu,

Tramps kritizēja Vāciju par nevēršanos pret Krievijas ambīcijām Ukrainā un brīdināja, ka Vašingtona vairs nevar uzņemties vadošo lomu NATO un šī loma ir jāsamazina.

Vēlāk preses konferencē Tramps sacīja, ka

viņš censtos panākt labākas attiecības ar Krieviju un tās prezidentu Vladimiru Putinu, nevis konfrontāciju.

Pretterorisma politikas jomā Trampu konsultē augstskolas mācībspēks Valids Faress, kurš saskaņā ar žurnāla «Mother Jones» ziņām esot bijis saistīts ar Libānas pilsoņkara laika kristiešu komandieriem.

Aizsardzības jomā Trampa konsultants ir Kīts Kelogs – atvaļināts ASV armijas ģenerālleitnants, kuram bija vadoša loma ASV okupācijā Irākā tās pirmajos mēnešos 2003. un 2004.gadā.

Cits Trampa izraudzīts konsultants Džo Šmics arī ir darbojies Džordža Buša jaunākā administrācijā kā Pentagona ģenerālinspektors, bet vēlāk spēlējis svarīgu lomu ASV privātajā apsardzes firmā «Blackwater».

Šmics ir līdzautors ziņojumam «Šariāts – drauds Amerikai», kuru izlaidusi mazzināma konservatīva domnīca Drošības politikas centrs (Center for Security Policy).

Trampa konsultantu sarakstu noslēdz enerģētikas eksperti Kārters Peidžs un Džordžs Papadopuloss, ziņo Tvnet.

(Visited 25 times, 1 visits today)
(Visited 25 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *