Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

«Trasta komercbankā» arestēti 11 miljoni aizdomīgas naudas

Par noguldījumiem pavasarī aizvērtajā “Trasta komercbankā” ierosināti 30 kriminālprocesi. To ietvaros arestēti 11 miljoni eiro aizdomīgas naudas, svētdien vakarā ziņoja LTV raidījums “de facto”. lsm.lv

Slēgtajā bankā tiesības uz noguldījumiem pieteikuši klienti par kopējo summu 250 miljoni eiro. Publika ir visai raiba – Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi, ārvalstu pilsoņi un firmas no nodokļu paradīzēm. Taču ne par visiem pretendentiem var droši teikt, ka tie nav krāpnieki vai ka nauda ir tīra.

Bankas likvidators Ilmārs Krūms stāsta, ka gandrīz visiem klientiem, kas pieteikušies, pieprasīta papildus informācija par naudas izcelsmi. “Ja redzams, ka klients nereaģē, dokumentus neiesniedz, ziņojam Kontroles dienestam. Un šādi ziņojumi tuvākajā laikā, pieļauju, būs ievērojams apjoms,” saka Krūms.

Prokuratūras paspārnē esošais Kontroles dienests analizē ziņojumus par aizdomīgiem finanšu darījumiem un informē par tiem tiesībsargājošās iestādes. Likvidators min, ka par “Trasta komercbanku” pavisam ir 30 aktīvi kriminālprocesi un 11 miljoni eiro ir arestēti.

Par aizdomīgajiem noguldītājiem likvidators sīkāk nestāsta, vien min, ka “summas var būt no 19 eiro līdz miljoniem eiro kontu atlikumos.”

Divi apjomīgi kriminālprocesi par naudas atmazgāšanu caur “Trasta komercbanku” atrodas Valsts policijas ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē. Šīs lietas sāktas vēl pirms bankas likvidācijas, bet diez vai drīz tiks atrisinātas. “Izmeklēšana ir apjomīga un tā vēl turpinās. Ir daudzi starptautiski dokumenti, kas jāpievieno,” pauž Valsts policijas ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska.

Lai varētu noguldītājiem izmaksāt naudu, jābūt pārliecībai, ka tā nav noziedzīgi iegūta. Ja par darījumiem “Trasta komercbankā” izmeklētājiem darba ir tik daudz, jautājums, kad varēs pabeigt bankas likvidēšanu, ir atvērts.

(Visited 20 times, 1 visits today)
(Visited 20 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *