Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Trīs personas aiztur pēc 71 cilvēka mirstīgo atlieku atrašanas furgonā Austrijā

Vairāk nekā 70 cilvēku līķi atrasti furgona kravas nodalījumā, kas bija pamests šosejas malā Austrijā. Tiek uzskatīts, ka mirušie ir migranti. Saistībā ar notikušo Ungārijā ir aizturētas trīs personas.

Kravas automašīna Austrijā iebraukusi no Ungārijas, kas šobrīd saskaras ar lielu migrācijas vilni pie tās dienvidu robežām. Šaušalīgo atradumu atklāja ceturtdien, laikā, kad Vīnē norisinājās Rietumbalkānu valstu samits, kurā Eiropas Savienības un Balkānu valstu līderi runāja par reformām kopienas migrācijas un patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēmā.

Austrijas policija furgonu, kuras kravas nodalījumā atrasti vairāki desmiti līķu, atvēra ceturtdien, 27.augustā, ap pusdienlaiku. Sākotnēji tika ziņots, ka tajā atrodas 20-50 cilvēku mirstīgās atliekas. Tomēr  piektdienas rītā Austrijas valdība paziņoja, ka furgonā atrodas vairāk nekā 71 cilvēka mirstīgās atliekas.

Tiek uzskatīts, ka šie cilvēki ir migranti. Kravas furgons bija pamests uz lielceļa, kas ved uz Vīni, un pamesto automašīnu pārbaudīt tika nosūtīta policija. Varasiestādes uzskata, ka kravas nodalījumā atrastie bija miruši jau pusotru līdz divas dienas. Vietējie mediji ziņoja, ka šie cilvēki nosmakuši.

Šoferis vēl tiek meklēts. Videonovērošanas kameru ieraksti liecina, ka automašīna iebraukusi Austrijā no Ungārijas. Ar saldētavu aprīkotajai 7,5 tonnas smagajai automašīnai ir Ungārijas numurzīmes un uz sāniem Slovākijas vistas gaļas firmas marķējums. Uzņēmums paziņoja, ka automašīna tam vairs nepieder, bet pircēji no tās nav noņēmuši marķējumu.

Automašīna ar, domājams, migrantu līķiem, tika atrasta tajā pašā dienā, kad Austrijas galvaspilsētā Vīnē norisinājās Rietumblakānu valstu samits, kurā galvenā uzmanība bija pievērsta tieši migrācijas krīzei. Sanāksmē piedalījās Vācijas kanclere Angela Merkele, Eiropas Savienības augstākās amatpersonas, sešu Rietumbalkānu valstu līderi.

Tādas Balkānu valstis kā Maķedonija un Serbija kļuvušas par galveno migrantu un bēgļu tranzīta ceļu uz Ungāriju, kas ir Eiropas Savienības valsts. Vācijas kanclere Merkele Vīnē paziņoja, ka ziņas par drūmo atradumu kravas furgonā ir „briesmīgas.” Viņa norādīja, ka „tas ir brīdinājums tikt galā ar migrantu [krīzi] ātri un Eiropas garā, kas nozīmē solidaritātes garā, un atrast risinājumus”.

Eiropas Savienība paziņojusi, ka Rietumbalkānu valstīm piešķirs finansējumu, lai palīdzētu tikt galā ar migrācijas vilni. Tomēr šo valstu līderi norādīja, ka bez risinājuma Eiropas līmenī migrantu krīze netiks atrisināta.

Samita laikā tika runāts par priekšlikumiem reformēt tā dēvētos Dublinas noteikumus, atbilstoši kuriem pirmajai Eiropas Savienības valstij, kurā ierodas patvēruma meklētājs, ir pienākums izskatīt pretendenta pieteikumu. Tāpat Itālijas un Vācijas līderi aicina Eiropas Savienībā ieviest vienotu patvēruma piešķiršanas mehānismu. Uz aktīvu rīcību Vīnē aicināja Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās Federika Mogerīni.

„Mēs strādājam pie priekšlikuma par pastāvīgu pārvietošanas mehānismu, kas būtībā ir priekšlikums ieviest izņēmumu „Dublinas noteikumos”. Šī nav vieta un laiks, lai to apspriestu detalizētāk. Taču mēs ļoti labi saprotam, ka mēs nevaram šādi turpināt – ar klusuma brīdi katru reizi, kad redzam mirstam cilvēkus,” uzsvēra Mogerīni.

(Teksts: lsm.lv)(L)

(Visited 47 times, 1 visits today)
(Visited 47 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *