Vārda dienas svin:   |

facebook Twitter draugiem google youtube

Ukrainā ievainotie un mirušie protestos pret valsts decentralizāciju

Sadursmēs pie Ukrainas Augstākās Radas Kijevā pirmdien starp demonstrantiem, kas protestē pret Konstitūcijas grozījumiem par varas decentralizāciju, un drošības spēkiem ievainoti vismaz 60 kārtības sargi. Viens no ievainotajiem ir miris, paziņojis Kijevas mērs Vitālijs Kļičko.

Demonstrantu un Nacionālās gvardes karavīru sadursmes notika pēc tam, ka Ukrainas parlaments pirmajā lasījumā pieņēma likumprojektu par valsts Konstitūcijas izmaiņām, kas paredz varas decentralizāciju. Konstitūcijas labojumi paredz, ka „dažos Luhanskas un Doņeckas rajonos vietējās varas īstenošana tiek noteikta ar īpašu likumu”.

Nacionālās gvardes preses dienests ziņo, ka ievainojumus guvuši aptuveni 50 karavīri, no kuriem četri ir smagā stāvoklī. Starp cietušajiem ir arī karavīri, kuri piedalās pretterorisma operācijā pret Ukrainas austrumos esošajām Krievijas apbruņotajām kaujinieku bandām. Savukārt Iekšlietu ministrija vēsta, ka sadursmēs cietuši arī vairāk nekā desmit miliči.

Protestētāji, kuru skaits pie Augstākās Radas sasniedza aptuveni 3000, miličus un Nacionālās gvardes karavīrus sākotnēji apmētāja ar dūmu svecēm, petardēm un Molotova kokteiļiem, bet pēc tam kārtības sargu virzienā kāds raidīja arī kaujas granātu.

Granātu uz Nacionālās gvardes karavīriem kāds metis no Mariinskas parka puses. Video, ko uzņēmis „Ukrainskaja pravda” korespondents no parlamenta puses, fiksēts sprādziens. Granāta nokrita tieši pie kājām vienam no karavīriem, kas stāvēja ar ugunsdzēšamo aparātu. Pēc sprādziena uzsprādzis arī ugunsdzēšamais aparāts, ziņo „Ukrainskaja pravda”.

Aizturēti vairāk nekā 30 cilvēki, tai skaitā arī vīrietis, kurš meta kaujas granātu.

(Teksts:irir.lv)(L)

(Foto: ukraina.ru.lv)

(Visited 50 times, 1 visits today)
(Visited 50 times, 1 visits today)

Atstāt komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *